06/07 22:00
Προστέθηκε 2018/06/07 17:27 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title England/England (HT/FT Double) @104 3/10 +3.12

Φιλικό προετοιμασίας ανάμεσα σε δύο εθνικές που σε λίγες μέρες θα δώσουν το παρόν στο Μουντιάλ της Ρωσίας.
Η Αγγλία στο πιο πρόσφατο φιλικό νίκησε με 2-1 τη Νιγηρία, ωστόσο εμφανίστηκε με δύο πρόσωπα. Στο πρώτο ημίχρονο πραγματοποίησε καλή εμφάνιση και δημιούργησε αρκετές απειλές για την αντίπαλη εστία, ενώ στο δεύτερο μισό του αγώνα η απόδοσή της έπεσε αισθητά. Παραμένει πάντως εδώ και εννιά ματς αήττητη, με τον Σάουθγκεϊτ στον πάγκο κοιτάζει πρώτα την άμυνα της.
Η Κόστα Ρίκα από την άλλη στο τελευταίο φιλικό μπροστά στο κοινό της πριν από το Μουντιάλ υπέταξε τη Β. Ιρλανδία με 3-0 πραγματοποιώντας μία επιβλητική εμφάνιση. Σήμερα πάντως, θα παραταχθεί χωρίς τους Ρουίζ, Μπολάνιος και Ουρένια, οι οποίοι αντιμετωπίζουν μικροτραυματισμούς και θα προφυλαχτούν εν όψει της έναρξης του Μουντιάλ.
Ο «άσος» της Αγγλίας βρίσκεται σε χαμηλά επίπεδα και γι’ αυτό θα επιλέξω την νίκη της από το πρώτο ημίχρονο.