2018/06/07 18:24 bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @130 5/10

Διεθνής φιλική αναμέτρηση στο Ρεκιαβικ της Ισλανδίας.
Αστάθεια στην απόδοσή της παρουσιάζει η Ισλανδία λίγο πριν από την έναρξη του Μουντιάλ καθώς στο τελευταίο της φιλικό πριν λίγες μέρες ηττήθηκε από την Νορβηγία με 3-2 προβληματίζοντας με την απόδοση της και κυρίως την αμυντική της συμπεριφορά. Ήταν μάλιστα μέχρι το 70' μπροστά στο σκορ με 2-1 αλλά "κατάφερε" στο τελευταίο 20λεπτο να δεχτεί 2 γκολ και να χάσει το ματς. Ήταν η τρίτη ήττα σε φιλικό μαζί με τα 2 που έδωσε τον Μάρτιο κόντρα σε Μεξικό και Περού.
Η Γκάνα από την άλλη παρότι αποκλείστηκε από το Παγκόσμιο Κύπελλο δείχνει καλό αγωνιστικό πρόσωπο στα φιλικά καθώς στο τελευταίο που έδωσε κόντρα στην Ιαπωνία επικράτησε με 2-0 παίζοντας και ωραίο ποδόσφαιρο. Σκόραρε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και έδειξε ότι βαδίζει σε καλά μονοπάτια μετά την μετριότητα των προκριματικών. Εκτός αποστολής βρίσκεται το αστέρι της ομάδας, Αντρέ Αγιού,όπως και ο αδερφός του Τζορνταν καθώς και ο αρχηγός της Ασαμόα Γκίαν.
Οι γηπεδούχοι προβληματίζουν λίγες μέρες πριν την μεγάλη διοργάνωση και θα θέλουν σήμερα στο τελευταίο φιλικό να δείξουν καλό πρόσωπο. Αντίθετα με την Γκάνα που δείχνει στα φιλικά πως είναι σε καλή κατάσταση και διαθέτει ποιότητα ειδικά από την μέση και μπροστά. Πιστεύω θα έχουμε γκολ οπότε θα επιλέξω το OVER 2,5.