Ranheim v Sarpsborg 08

06/10 19:00
Προστέθηκε 2018/06/10 15:26 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over (Goals Over/Under 1st Half 1.5) @162 10/10 -10.00

Για το πρωτάθλημα Νορβηγίας και στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής η Ρανχαιμ θα φιλοξενήσει την Σάρπσμποργκ.
Μετά από 12 αγωνιστικές η γηπεδούχος συνεχίζει να είναι ψηλά στην βαθμολογία και συγκεκριμένα στην 3η θέση με 23 βαθμούς και είναι μια από τις ευχάριστες εκπλήξεις του πρωταθλήματος. Την προηγούμενη αγωνιστική χάλασε το σερί τριών νικών που είχε καθώς ηττήθηκε 4-0 στην έδρα της Μπόντο Γκλιμτ. Έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς , μόλις στο 5' έχανε 1-0 και με τον ίδιο τρόπο πήγε και το δεύτερο ημίχρονο καθώς μέχρι το πρώτο του τέταρτο είχε δεχτεί 2 τέρματα. Το σκορ έκλεισε στο 75' με τους γηπεδούχους να κάνουν το 4-0. Διαθέτει την καλύτερη επίθεση στο πρωτάθλημα και σπάνια μένει στο μηδέν μπροστά και θέλει σήμερα να επανέλθει στις επιτυχίες. Εντός έχει 4 νίκες , 1 ισοπαλία και 1 ήττα.
Η Σάρπσμποργκ κάνει και αυτή εντυπωσιακό πρωτάθλημα μέχρι στιγμής και φιγουράρει στην 4η θέση με 22 βαθμούς, μόλις έναν λιγότερο από την σημερινή της αντίπαλο. Προέρχεται από 4 νίκες σερί με την τελευταία στο τελευταίο ματς κόντρα στην Σταμπαεκ που πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση νίκησε με 4-2. Αιφνιδιάστηκε με το ξεκίνημα του ματς δεχόμενη γκολ στα πρώτα δευτερόλεπτα αλλά στο μισάωρο είχε ισοφαρίσει και στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου πέρασε μπροστά στο σκορ. Στο 61' η φιλοξενούμενη ισοφάρισε αλλά η Σάρπσμποργκ δεν το έβαλε κάτω και πετυχαίνοντας 2 τέρματα πήρε μια σημαντική νίκη. Εκτός έδρας έχει 2 νίκες , 2 ισοπαλίες και 1 ήττα.
Θα αναμετρηθούν δύο από τις καλύτερες επιθέσεις του πρωταθλήματος και αναμένεται συναρπαστική αναμέτρηση. Οι γηπεδούχοι σκοράρουν και δέχονται γκολ για πλάκα ενώ και η Σάρπσμποργκ έχει το εύκολο γκολ ενώ σκοράρει εκτός πάντα εδώ και μήνες. Περιμένω και σήμερα ματς με γκολ όπως γίνεται σε όλα τους από την αρχή του πρωταθλήματος και θα ποντάρω στο να δούμε 2 γκολ τουλάχιστον στο πρώτο μέρος.