06/24 21:00
Προστέθηκε 2018/06/24 19:42 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @114 10/10 +11.40

Δεύτερη αγωνιστική του 8ου ομίλου, με την αναμέτρηση ανάμεσα στην Πολωνία και την Κολομβία .
Η Πολωνία επέδειξε μια υπεροπτική διάθεση κόντρα στη Σενεγάλη και προσέγγισε το παιχνίδι όπως ακριβώς θα ήθελαν οι Αφρικανοί. Ψηλά οι γραμμές, φουλ επίθεση και άπλετος χώρος από την τελευταία γραμμή άμυνας μέχρι τον τερματοφύλακα, Βόιτσεχ Σέζνι. Έτσι, λοιπόν, την πάτησαν από τους γοργοπόδαρους της μεσοεπιθετικής γραμμής των Σενεγαλέζων και απολύτως φυσιολογικά ήρθε η ήττα με 2 – 1.

Όλα στραβά κι ανάποδα για την Κολομβία! Είχε να διαχειριστεί την πολύ σημαντική απουσία του Χάμες Ροντρίγκες, που δεν ήταν 100% έτοιμος και σαν να μην έφτανε αυτό, στο 3’ έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Σάντσες και πίσω στο σκορ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καγκάβα. Παρ’ όλα αυτά έδειξε ψυχή και αποφασιστικότητα να πουλήσει πολύ ακριβά το τομάρι της στους Ασιάτες. Βγήκε μπροστά για να βρει το γκολ και πριν από το ημίχρονο με μια πολύ έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Κιντέρο, έκανε το 1 – 1. Ωστόσο, στο β’ μέρος δέχθηκε πάρα πολύ μεγάλη πίεση στην εστία της και λίγα λεπτά πριν από τη λήξη ήρθε το γκολ από στημένη φάση και το τελικό αποτέλεσμα της ήττας με 2 – 1.

Πολωνία και Κολομβία, ήρθαν από νωρίς με την πλάτη στον τοίχο και σήμερα θέλουν μόνο τη νίκη για να αναπτερώσουν τις ελπίδες τους για πρόκριση στους «16». Πρόκειται για τις δύο πιο ταλαντούχες ομάδες στον 8ο όμιλο, ανεξάρτητα από τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής. Λόγω αυτού του ταλέντου τους, δρουν πολύ συχνά με το ένστικτο και όχι τόσο με τη λογική. Για αυτό το λόγο, θεωρείται εξαιρετικά δύσκολο να παίξουν συμβατικά στοχεύοντας στο 1 – 0. Και οι δύο μπορούν να σκοράρουν, σε ένα ματς που αναμένεται να έχει γρήγορο ρυθμό και αρκετές φάσεις οπότε η επιλογή μου θα είναι το OVER 2,5