2018/08/17 18:42 bet title Yes (Both Teams To Score) @-164 6/10

Σέντρα στη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος Ολλανδίας, με τη Γκρόνινγκεν να φιλοξενεί τη Βίλεμ, τη στιγμή που αμφότερες προέρχονται από κακές ήττες στην πρεμιέρα.
Τραγική από το 1’ μέχρι το 90’ η Γκρόνινγκεν στην αναμέτρηση κόντρα στη Φίτεσε. Ήττα με σκορ 5 – 1, δείχνοντας χαρακτήρα μικρής ομάδας, αφού κατέρρευσε στο δεύτερο 45λεπτο. Στο πρώτο μέρος ήταν υποφερτή, αφού ήταν οριακά πίσω στο σκορ (2 – 1), αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ήταν κάκιστη και απολύτως δίκαια έχασε και με αυτό το αποτέλεσμα. Για ντροπή μίλησε ο προπονητής της ομάδας, Μπάους, που στα 36 του είναι ο πιο νέος προπονητής της κατηγορίας. Χειρότερο επαγγελματικό ντεμπούτο, πάντως δεν θα μπορούσε να κάνει. Τώρα καλείται να αντιδράσει με αντίπαλο τη Βίλεμ.
Η Βίλεμ ηττήθηκε επίσης από τη Φένλο, αλλά ο τρόπος με τον οποίο γνώρισε την ήττα προκαλεί μεγάλη πίκρα. Η κατοχή της μπάλας έφτασε μέχρι και στο 70%, είχε επιθέσεις, είχε πάρα πολλές στατικές φάσεις και συγκεκριμένα 13(!) κόρνερ και όχι μόνο δεν σκόραρε, αλλά ηττήθηκε στα λίγα που έκανε επιθετικά η Φένλο με το τελικό σκορ να είναι το 0 – 1. Εκτός των άλλων έχει και δυο – τρεις σημαντικές απουσίες για το σημερινό. Τουλάχιστον, συνεχίζει τις μεταγραφές (Οζμπιλίζ, Αβνιτζάι) και οι δύο αναμένεται να παίξουν κανονικά σήμερα, αφού δεν υπάρχει η πολυτέλεια της ομαλής προσαρμογής.
Πολύ δύσκολο να κρίνει κανείς αυτό το παιχνίδι, από τη στιγμή που και οι δύο ομάδες άρχισαν με ήττα. Η Γκρόνινγκεν ήταν κακή και ηττήθηκε. Η Βίλεμ έδειξε πολλά πράγματα, αλλά επίσης ηττήθηκε. Θα επιλέξω να σκοράρουν και οι δύο ομάδες μετά και απο αυτά που είδαμε στην πρεμιέρα.