08/17 21:30
Προστέθηκε 2018/08/17 19:08 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Anderlecht/Anderlecht (HT/FT Double) @1.720 6/10 +4.32

Για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Βελγίου η Άντερλεχτ θα υποδεχτεί την Μουσκρόν.
Εντυπωσιακά έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα η Άντερλεχτ έχοντας 3 νίκες σε ισάριθμα ματς αλλά και το ίδιο εντυπωσιακά είναι τα νούμερα της επίθεσης. Έχει σκοράρει 11 φορές, όλα από το δίδυμο Σαντινι - Ντιματα και έχει την καλύτερη επίδοση στην κατηγορία. Τελευταίο τηε θύμα η Σαρλερουά, χωρίς να είναι καλύτερη νίκησε με 2-1 παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 41' αλλά ευτύχησε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 64' εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας των γηπεδούχων , έκανε το 2-1 όπου ήταν και το τελικό σκορ. Στα αγωνιστικά τραυματίστηκε ο βασικός μπακ Κομπότ (3/0), που θα απουσιάσει για σχεδόν 2 μήνες και ο στόπερ Απια (2/0).
Ακριβώς αντίθετο ξεκίνημα για την Μουσκρόν. Έχει 3 ήττες σε ισάριθμα ματς και δείχνει πως φέτος θα έχει δύσκολη χρονιά και μοναδικό στόχο την παραμονή στην κατηγορία. Στο τελευταίο ματς η Αντβερπ ήταν αυτή που την κέρδισε και μάλιστα στην έδρα της με γκολ που πέτυχε με την είσοδο στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς. Έτσι παραμένει μαζί με την Έουπεν η μοναδική ομάδα χωρίς βαθμό και φυσικά στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Παράπονα και γκρίνια από τον προπονητή μετά το τέλος της αναμέτρησης για την μη ενίσχυση της ομάδας όπως επανειλλημένως έχει ζητήσει. Στα αγωνιστικά παραμένει τιμωρημένος ο βασικός στόπερ Ντεντιού (1/0)και λόγω τραυματισμού ο μέσος Μοχάμεντ (2/0).
Ασταμάτητη δείχνει η γηπεδούχος ενώ σκοράρει με μεγάλη ευκολία. Περιμένω και σήμερα να κάνει μια εύκολη νίκη κόντρα σε έναν αντίπαλο που είναι φανερά ανέτοιμος και δεν μπορεί να την κοντράρει. Νίκη για Αντερλεχτ από το ημίχρονο θα είναι η επιλογή μου.