08/18 17:00
Προστέθηκε 2018/08/18 12:14 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Home/Yes (Results/Both Teams To Score) @333 6/10 -6.00

Για την δεύτερη αγωνιστική της Premier League η Γουέστ Χαμ υποδέχεται την Μπόρνμουθ.

Πήγε με φιλοδοξίες την πρώτη αγωνιστική στην έδρα της Λίβερπουλ με σκοπό να κάνει την έκπληξη αλλά δεν τα κατάφερε η Γουέστ Χαμ. Έχασε εύκολα με 4-0 κόντρα σε μια ομάδα πολύ καλύτερη της έχοντας η ίδια πολλά αμυντικά προβλήματα και έδειξε πως θέλει δουλεία για να δέσει. Δεν φάνηκε καθόλου επιθετικά και δεχόμενη 2 γκολ σε κάθε ημίχρονο ήρθε το τελικό σκορ. Πρώτο ματς εντός και σίγουρα θα θέλει να δείξει διαφορετικό πρόσωπο μπροστά στο κοινό της και με αντίπαλο στα μέτρα της. Φετινό της στόχος είναι να μην μπλέξει σε περιπέτειες υποβιβασμού όπως πέρσι και προς τα εκεί κινήθηκε μεταγραφικά κάνοντας αρκετές καλές προσθήκες έχοντας κρυφό όνειρο την οκτάδα.

Ξεκίνησε νικηφόρα η Μπόρνμουθ το πρωτάθλημα καθώς επιβλήθηκε εντός έδρας της Κάρντιφ με 2-0. Ήταν καλύτερη και κέρδισε δίκαια σκοράροντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, χαρακτηριστικά της το πρέσινγκ και η καλή κυκλοφορία, στοιχεία που είχε και πέρσι στο παιχνίδι της. Αν ήταν πιο προσεκτική στην τελική προσπάθεια θα μπορούσε να είχε πετύχει περισσότερα τέρματα έχοντας μάλιστα χάσει και πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο και με το σκορ 1-0. Με τα ίδια στοιχεία θα προσπαθήσει να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα στο Λονδίνο μιας και είτε αγωνίζεται εντός είτε εκτός το παιχνίδι της δεν αλλάζει.

Οι γηπεδούχοι μετά την ήττα στην πρεμιέρα θα παίξουν αποκλειστικά για την νίκη έχοντας και την βοήθεια του κοινού τους και μπορούν πιστεύω να τα καταφέρουν. Δεν θα κλειστεί η Μπόρνμουθ και ένα γκολ το έχει. 1 & GG η επιλογή μου.