08/18 18:00
Προστέθηκε 2018/08/18 15:20 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Away/Over (Result/Total Goals 3.5) @137 10/10 +13.70

Δεύτερη αγωνιστική στη Γαλλία με την Γκινγκαμπ να υποδέχεται την πρωταθλήτρια Παρι.
Ήττα για την Γκινγκάμπ κόντρα στη Σεντ Ετιέν με 2 – 1, αλλά ήταν πραγματικά αξιόμαχη και είχε ευκαιρίες να πάρει τον βαθμό κόντρα στους «στεφανουά» ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο αλλά τελικά δεν τα κατάφερε.Έμεινε με την πίκρα πως το δεύτερο γκολ ήρθε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ο προπονητής της ομάδας πάντως, Κομπουαρέ, έμεινε ικανοποιημένος από την προσπάθεια, αλλά έκανε λόγο για έλλειψη αποτελεσματικότητας στην επίθεση που στέρησε από την ομάδα βαθμό η βαθμούς. Η διοίκηση τον άκουσε και προχώρησε στην απόκτηση ενός επιθετικού και συγκεκριμένα του Ροντλέν από την Καέν που θα είναι απόψε στην αποστολή και ίσως πάρει χρόνο συμμετοχής. Υπάρχει πολύ καλή χημεία μέσα στους παίκτες του ρόστερ, αφού δεν έχουν γίνει και πολλές μεταγραφές.
Όπως αναμενόταν η πρεμιέρα της Παρί Σεν Ζερμέν στο γαλλικό πρωτάθλημα, καθώς έστω κι αν έπαιζε χωρίς τους Εμπαπέ και Καβάνι, επικράτησε 3 – 0 της Καέν, με τον Νεϊμάρ να παίζει λίγο, αλλά να βρίσκει δίχτυα, δείχνοντας ότι θέλει ακόμα λίγο χρόνο για να έρθει στο 100% της φυσικής του κατάστασης. Ντεμπούτο για τον Τζιτζι Μπουφόν στο τέρμα και σε 2 φάσεις που χρειάστηκε έδειξε την τεράστια κλάση του. Μεσοβδόμαδα η Παρί ανακοίνωσε ακόμα έναν παίκτη, τον νεαρό σέντερ μπακ, Κέρερ από τη Σάλκε αντί 40 εκατ. ευρώ. Εκτός και πάλι ο Καβάνι, ο Κιμπέμπε, αλλά και οι Βεράτι, Κουρζάβα. Στην αποστολή ο Εμπαπέ χωρίς να είναι σίγουρο πως θα ξεκινήσει στην ενδεκάδα και το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα.
Χωρίς άγχος η Γκινγκάμπ κόντρα στην Παρί. Με αντίπαλο τη Σεντ Ετιέν δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες και μπορεί να κάνει τις φάσεις με τους Παριζιάνους και να σκοράρει. Θα έχει γκολ πιστεύω το ματς και το θεωρώ απίθανο να μην πετύχει τα περισσότερα η Παρί. 2 & OVER 3,5 είναι η επιλογή μου.