Guimaraes v Feirense

08/20 22:15
Προστέθηκε 2018/08/20 15:33 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Home/Over (Result/Total Goals 2.5) @187 6/10 -6.00

Από ήττα στο Ντα Λουζ από την Μπενφίκα προέρχεται η Γκιμαράες. Αντέδρασε προς το τέλος του αγώνα, όταν χαλάρωσαν οι αετοί αλλά δεν απέτρεψε την ήττα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Αν διαγράψουμε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα οπού μάζεψαν την μπάλα από τα δίχτυα τους 3 φορές και οι Μπένφίκα έχασε και πέναλντι τότε μπορεί να ευελπιστεί σε καλύτερες μέρες. Στο δεύτερο ημίχρονο αντέδρασε πετυχαίνοντας 2 γκολ αλλά φάνηκε να μην έχει άλλες δυνάμεις για να αποτρέψει την ήττα. Τώρα πρέπει να στρέψει το βλέμμα της στις μεταγραφές προκειμένου να αποκτήσει 2-3 παίκτες που θα την ανεβάσουν επίπεδο. Για την γραμμή κρούσης πρώτος υποψήφιος είναι ο Κλέμπερ οπού μάλλον φεύγει από την Εστορίλ. Πρώτο παιχνίδι στην έδρα της και το βασικό ζητούμενο για να μην επαναλάβει την περσινή τραγική σεζόν είναι να ξανακάνει την έδρα της φρούριο εκεί οπού στο τελευταίο πρωτάθλημα ήταν εντελώς αναξιόπιστη. Παίζει ο στόπερ Πέδρο Ενρικε και ο Πέπε οπού δεν είχε δικαίωμα συμμετοχής με την Μπενφίκα λόγω του δανεισμού του. Η Φειρένσε μπήκε με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα καθώς κέρδισε στην έδρα της την Ρίο Άβε. Η έδρα της θα είναι το κλείδι για φέτος για να πετύχει τους στόχους της, την παραμονή στην κατηγορία. Ωστόσο πρέπει να βρει και εκτός έδρας βαθμούς. Τωρα η αποστολή Στην έδρα της Γκιμαράες φαίνεται πολύ δύσκολη. Ο προποπνητής Νούνο Μάντα Σάντος έδειξε αισιόδοξος πως η ομάδα του θα παραμείνει στην κατηγορία. Στο περσινό πρωτάθλημα στις 15 εξορμήσεις της κέρδισε μόνο την Εστορίλ και τη Σετουμπάλ. Η εκτίμησή μου είναι πως στο πρώτο της παιχνίδι η Γκιμαράες φάνηκε διπρόσωπη και πως θέλει δουλειά στην άμυνα. Θα δώσει δικαιώματα στην επικίνδινη στις αντεπιθέσεις Φεϊρενσε οπού μπορεί να πετύχει και γκολ.