PAOK v Benfica

08/29 22:00
Προστέθηκε 2018/08/29 20:27 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Yes (Both Teams To Score) @1.830 10/10 +8.30

Ματς για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λίνγκ . Η δεύτερη πράξη του καταπληκτικού και αναπάντεχου κατά πολλούς 1 - 1 στην Πορτογαλία , με τον ΠΑΟΚ να τα καταφέρνει πολύ καλά στην πίεση που δέχθηκε ειδικά στο πρώτο ημίχρονο , από τους επιθετικούς της Μπενφίκα , θα γίνει σήμερα το βράδυ , στην φλεγόμενη Τούμπα , η οποία ζεί και ονειρεύεται αυτή την νύχτα . Μία νύχτα που θα μείνει αξέχαστη απο τους φίλους του ΠΑΟΚ , αν και εφόσον φυσικά πάρει την πρόκριση στους ομίλους του Τσάμπιονς Λίνγκ .
Στο πρώτο ματς που έγινε πριν μία εβδομάδα , στο etsadio do sprot Lisboa a Benfika , η γηπεδούχος ομάδα ξεκίνησε με πολύ πάθος και φουλ επίθεση , αλλά ο ΠΑΟΚ στάθηκε πολύ τυχερός και κατάφερε να πάρει την ισοπαλία , με μεγάλες αποκρούσεις απο τον Πασχαλάκη , που έσωσε τον ΠΑΟΚ απο ένα σκορ 3 , 4 - 0 , στο ημίχρονο , απο ένα αμφισβητούμενο πέναλτι , τελικά το σκορ στο ημίχρονο έκλεισε με 1-0 για την Μπενφίκα . Στο δεύτερο ημίχρονο , ο ΠΑΟΚ ισορρόπησε το παιχνίδι , έκανε φάσεις και στο 79', με γκολ του Πίτζι , ισοφάρισε το ματς σε 1-1 και σήμερα θα παίξει στα ίσα την Μπενφίκα στην καυτή και κατάμεστη Τούμπα . Τα εισιτήρια δεν πρόλαβαν να τυπωθούν και σε λίγες ώρες έγιναν καπνός , απο τους διψασμένους φίλους του δικεφάλου του βορά , που σήμερα θα κάνουν τα πάντα ( εκτός απο τις περσινές βλακείες που έκανα στο τοπικό πρωτάθλημα , που απο δικά τους σφάλματα , στερήθηκε η ομάδα τους το πρωτάθλημα ) , για να πάρει την νίκη η ομάδα τους . όμως απο την άλλη , η Μπενφίκα είναι μία σταθερή αξία στην Ευρώπη και δεν θα κάτσει με σταυρωμένα τα χέρια . Θα κάνει το δικό της παιχνίδι και θα επιδιώξει να σκοράρει και αν μπορέσει να πάρει την νίκη .
Θα πάω με το αμφίσκορο που το θεωρώ πολύ πιθανό .