2018/08/30 18:04 bet title Home/Over (Result/Total Goals 2.5) @225 10/10

Σούπερ ανατροπή έκανε η ομάδα του Γες Τόρουπ, Μίντιλαντ, στο πρώτο παιχνίδι απέναντι στην ομάδα της Μάλμε και μάλιστα εκτός έδρας. Στάθηκε πολύ καλά στην επανάληψη κυρίως, καθώς στην ανάπαυλα του ημιχρόνου έχανε με 2-0. Μπήκε ποιο αποφασισμένη και πίεσε ψηλά, έγινε περισσότερο επιθετική και μείωσε στο 60' με τον Γκούσταβ Βίκχαιμ ενώ έφτασε στην ισοφάριση στο '76. Στο παιχνίδι για το πρωτάθλημα, αν και έπαιξε με αλλαγές απέναντι στην Ράντερς, κατάφερε να κερδίσει εύκολα με 3-0 μέσα στην έδρα της. Η σημερινή ρεβάνς θα είναι πολύ απαιτητική αλλά μπροστά στους φιλάθλους της είναι μια υπολογίσιμη ομάδα. Στα αγωνιστικά νέα τώρα αμφίβολος είναι ο εξτρεμ Ντουελουντ, εκτός παραμένει εδώ και καιρό ο τραυματίας φορ Χασάν. Η Μάλμε έχασε μεγάλη ευκαιρία να εξασφαλίσει την είσοδο της στο Europa League από το πρώτο παιχνίδι. Προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο και στο δεύτερο ημίχρονο έχασε πολλές ευκαιρίες, αλλά παρόλο αυτά κατάφερε να έρθει ισόπαλη με σκορ 2-2. Στο τέλος θα μπορούσε να πάρει την νίκη αλλά δύο εξαιρετικές επεμβάσεις του τερματοφύλακα της Μιντιλαντ έφεραν το παιχνίδια στα ίσια. Το τελικό σκορ αδικεί πολύ την πρωταθλήτρια Σουηδίας Μάλμε αλλά ακόμα μια φορά πληρώνει τα λάθη της στην άμυνα. Δεν μπορεί να κερδίζεις από το 25' με 2-0 και να χάνεις την νίκη σε αυτό το υψηλό επίπεδο. Στο πρωτάθλημα δεν είχε κανένα πρόβλημα απέναντι στην Σίριους οπού και την διέσυρε με σκορ 5-0. Στα αγωνιστικά νέα τώρα, πλήγμα ο τραυματισμός του καλού σκόρερ Στραντμπεργκ ενώ δύσκολα θα παίξουν οι βασικοί αμυντικοί Μπενγκτσον και Σάφαρι. Ανέτοιμος είναι ο νεοαποκτηθείς μεσοεπιθετικός Μόλινς. Η εκτίμησή μου είναι πως το παιχνίδι είναι πολύ αμφίρροπο. Οι γηπεδούχοι είναι πολύ καλή στην έδρα τους και μετά το 2-2 θα ψάξουν την νίκη. Η Μάλμε πρέπει να σκοράρει για να πάρει την πρόκριση. Δίνω ένα πόντο παραπάνω για την νίκη στον γηπεδούχο.