2018/09/01 13:55 bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @107 10/10

Η Έβερτον υποδέχεται την Χάντερσφιλντ στα πλαίσια της 4η αγωνιστικής της Premier League. Στην βαθμολογία οι γηπεδούχοι έχουν 5 βαθμούς με 1 νίκη και 2 ισοπαλίες ενώ οι φιλοξενούμενοι έναν βαθμό ισοπαλίας και 2 ήττες.

Τα ΄Ζαχαρωτά΄ παρά το γεγονός πως βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 2 γκολ διαφορά δεν πήρε την νίκη στην έδρα της Μπόρνμουθ αφήνοντας 2 πολύτιμους βαθμούς. Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο με μόνο άξιο αναφοράς την κόκκινη του Βραζιλιάνου επιθετικού της Έβερτον Richarilson για κουτουλιά σε αντίπαλο είχαμε στο δεύτερο γκολ και ευκαιρίες. Παρά το γεγονός ότι έπαιζε με παίχτη λιγότερο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στο διάστημα 56΄-60΄να σκοράρουν δύο φορές παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα για την νίκη. Με το ίδιο νόμισμα όμως τους πλήρωσε η Μπόρνμουθ καθώς ήταν η σειρά της να πετύχει 2 γκολ σε ένα πεντάλεπτο, εκμεταλλευόμενη και το γεγονός πως και η Έβερτον πλέον έπαιζε με 10 παίχτες και να φέρει το ματς στα ίσια με το 2-2 να μην αλλάζει στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Η Χάντερσφιλντ προέρχεται από ισοπαλία 0-0 στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Κάρντιφ. Μέτριο ματς χωρίς πολλές φάσεις παρά την προσπάθεια των γηπεδούχων να φτάσουν στην πρώτη τους νίκη αλλά η δυσκολία της στο γκολ είναι ένα από τα προβλήματα που παρουσιάζει στα πρώτα ματς της χρονιάς. Αυτός ήταν ο πρώτος της βαθμός στο πρωτάθλημα και έχει τώρα την δύσκολη έξοδο στην πάντα δυνατή στην έδρα της Έβερτον για να προσπαθήσει να πάρει κάτι από το ματς.

Η Έβερτον με τον Marco Silva στον πάγκο προσπαθεί, λόγω της φιλοσοφίας του Πορτογάλου προπονητή, να παίξει πολύ επιθετικά λόγω και της ποιότητα που διαθέτει . Η Χάντερσφιλντ από την άλλη μπορεί να υστερεί σε ποιότητα μπροστά αλλά θεωρώ πως θα βρει χώρους για να σκοράρει στην προβληματική άμυνα των γηπεδούχων και η επιλογή μου θα είναι τα πολλά γκολ και το OVER 2,5.