2018/09/02 13:48 bet title Yes (Both Teams To Score) @137 10/10

Για την 2η αγωνιστική του Ελληνικού πρωταθλήματος ο Πανιώνιος υποδέχεται στην Νέα Σμύρνη τον Παοκ.

Από ισοπαλία 2-2 εντός έδρας με τον Όφη προέρχεται ο Πανιώνιος στο καλύτερο από πλευράς θεάματος της πρεμιέρας. Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο μέρος. Προηγήθηκε η ομάδα της Νέας Σμύρνης , όμως οι Κρητικοί γύρισαν το ματς με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν να ισοφαρίσουν λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος έπεσε λίγο ο ρυθμός με τις δύο ομάδες να έχουν κάποιες καλές στιγμές για να πάρουν το προβάδισμα αλλά τελικά το σκορ δεν άλλαξε και μοιράστηκαν βαθμό και εντυπώσεις.

Ο Πάοκ ξεκίνησε με νίκη το πρωτάθλημα καθώς επιβλήθηκε στην Τούμπα του Αστέρα Τρίπολης με 1-0. Δυσκολεύτηκε αρκετά και χρειάστηκε ένα αμφισβητούμενο πέναλτι στο δεύτερο μέρος για να σκοράρει. Σημαντική νίκη έστω και αν είναι πολύ νωρίς μιας και κουβαλούσε από πέρσι τιμωρία -2 βαθμούς και έτσι το ξεπέρασε γρήγορα. Μεσοβδόμαδα για την ρεβάνς του 1-1 της Πορτογαλίας για τα play off του Champions League δεν κατάφερε να πάρει την νίκη πρόκριση για τους ομίλους της διοργάνωσης. Παρότι προηγήθηκε με 1-0 πολύ νωρίς στο ματς δεν ήταν ανάλογη η συνέχεια με την Μπενφίκα να γυρνάει το ματς πολύ γρήγορα και να κλείνει το ημίχρονο προηγούμενη με 3-1. Τυπικής σημασία το δεύτερο μέρος με τους Πορτογάλους να σημειώνουν ένα ακόμα τέρμα προς το τέλος του ματς για το τελικό 4-1. Έτσι έμεινε εκτός ομίλων της διοργάνωσης. Τουλάχιστον θα συνεχίσει σε αυτούς του Europa League με αντιπάλους την Τσέλσι, την Μπάτε και την Βίντι.
Δεν θα έχει εύκολο έργο ο Παοκ παρότι είναι το φαβορί της αναμέτρησης. Ο Πανιώνιος είναι πάντα δυνατός εντός και έδειξε στην πρεμιέρα ότι εντός μπορεί να σκοράρει εύκολα. Περιμένω και σήμερα να σκοράρει, για τον Παοκ το έχω δεδομένο οπότε θα πάω με την επιλογή να σκοράρουν και οι δύο ομάδες.