2018/09/02 17:16 bet title Home/Yes (Results/Both Teams To Score) @240 10/10

Για την 8η αγωνιστική στην Δανία η Μπρόντμπι υποδέχεται την Μίντιλαντ στο σημαντικότερο παιχνίδι της ημέρας. Στην βαθμολογία η γηπεδούχος είναι στην 3η θέση με 13 βαθμούς και η φιλοξενούμενη στην 2η με 14.

Από εκτός έδρας νίκη 2-1 επί της νεοφώτιστης Βέντσισελ προέρχεται η Μπρόντμπι επιστρέφοντας στις επιτυχίες μετά από 2 συνεχόμενες ήττες. Δυσκολεύτηκε να κάνει φάσεις στο πρώτο μέρος αλλά στην πρώτη της σοβαρή έκανε το γκολ, λίγο πριν το ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος αφού πρώτα είχε δοκάρι έκανε στο 68΄το 2-0 παίρνοντας μεγάλο προβάδισμα για την νίκη , με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο 78΄ και να αποκτούν ελπίδες αλλά μέχρι εκεί! Μεσοβδόμαδα φιλοξένησε την Γκενκ για τα play off του Europa League στην ρεβάνς του 5-2 και έχασε ξανά με 4-2. Βρέθηκε πίσω στο πρώτο μισάωρο με 2-0, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 58΄αλλά είδε ξανά την αντίπαλο της βα ξεφεύγει με 2 τέρματα και να κάνει το τελικό 4-2. Εμεινε πλέον εκτός Ευρώπης και θα στραφεί αποκλειστικά στο πρωτάθλημα.

Από εύκολη εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Ράντερς προέρχεται η Μίντιλαντ έχοντας αρκετές αλλαγές στην σύνθεση της. Ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και μετά έγιναν όλα εύκολα. Συνέχισε να έχει την πρωτοβουλία και στο δεύτερο και πετυχαίνοντας 2 ακόμα τέρματα έφτασε στο 3-0. Την Πέμπτη υποδέχτηκε την Μάλμε για το Europa League στην ρεβάνς του 2-2 και ήθελε νίκη για να μπει στους ομίλους αλλά πραγματοποιώντας άσχημη εμφάνιση ηττήθηκε με 2-0 και έμεινε εκτός. Δεν μπόρεσε να κάνει πολλές φάσεις στην αντίπαλη εστία, αντίθετα με τους Σουηδούς που ήταν αποτελεσματικοί και με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πήραν την νίκη – πρόκριση.

Ματς κορυφής ανάμεσα σε 2 ομάδες που μαζί με την Κοπεγχάγη θα διεκδικήσουν τον τίτλο. Η Μπρόντμπι έχει την παράδοση με το μέρος της, σκοράρει με ευκολία εντός αλλά το ίδιο εύκολα δέχεται και γκολ. Η Μίντιλαντ μπορεί να σκοράρει αλλά δεν νομίζω ότι θα πάρει αποτέλεσμα. 1 & GG