2018/09/02 18:13 bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @150 10/10

Για την 4 αγωνιστική του Γαλλικού πρωταθλήματος έχουμε το ντέρμπι του Νότου μεταξύ Μονακό και Μαρσέιγ . Ισόβαθμες οι δύο ομάδες στην βαθμολογία με 4 βαθμούς με ρεκόρ 1 νίκη, 1 ισοπαλία και 1 ήττα.

Από εκτός έδρας ήττα με 2-1 στο Μπορντό προέρχεται η Μονακό. Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο χωρίς φάσεις , οι Γορονδίνοι μπήκαν πιο δυνατά και πήραν κεφάλι στο σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Ισοφάρισε η Μονακό με τον 17χρονο(!) Ιταλό Πελέγκρι που μόλις είχε μπει αλλαγή αλλά φάνηκε η απειρία της καθώς στις καθυστερήσεις δέχτηκε το γκολ της ήττας. Δεν έχει ξεκινήσει ιδανικά το πρωτάθλημα καθώς έχει μετά από 3 ματς 4 βαθμούς ενώ δεν πείθει γενικά και με την απόδοση της. Έχει βέβαια και την δικαιολογία πως η ομάδα αποτελείτο από νεαρούς παίχτες ενώ κάθε καλοκαίρι πουλάει ότι καλύτερο έχει το ρόστερ της.

Η Μαρσέιγ υποδέχτηκε την Ρεν την προηγούμενη αγωνιστική με σκοπό να επιστρέψει στις επιτυχίες μετά την ήττα από την Νιμ αλλά δεν τα κατάφερε. Κακή ειδικά στο πρώτο μέρος, έμεινε πίσω στο σκορ με 2-0 δεχόμενη τα γκολ από το 38΄και μετά στο δεύτερο αποφάσισε να παίξει κάπως καλύτερα και αφού μείωσε στο 54΄στάθηκε τυχερή που ισοφάρισε στις καθυστερήσεις και με αυτογκόλ για να γλυτώσει την δεύτερη συνεχόμενη ήττα. Με αυτό τον βαθμό έφτασε τους 4 με 1 νίκη , 1 ήττα στα υπόλοιπα ματς. Γενικά δείχνει να έχει θέματα στην αμυντική της γραμμή ενώ έκανε και μεταγραφές την τελευταία στιγμή καθώς απέκτησε τον Στρουρμαν από την Ρόμα και τον Σέρβο εξτρέμ Ραντονιτς από τον Ερυθρό Αστέρα.

Και οι δύο ομάδες παίζουν επιθετικά ενω έχουν και αρκετή ποιότητα από την μέση και μπροστά. Το πρόβλημα όμως είναι πώς έχουν θέματα στην άμυνα τους δεχόμενες εύκολα φάσεις και γκολ. Προφανώς περιμένω ανάλογη συμπεριφορά στο μεταξύ τους ματς σήμερα οπότε η επιλογή μου είναι το OVER 3,5.