2018/09/08 03:09 (Match Winner) @225 5/10

Η πρωτοπόρος Πιτέρμπορο θα δοκιμαστεί στην έδρα της Σάουθεντ για την 7η αγωνιστική της League One.

Η Σάουθεντ μετά τις 6 πρώτες αγωνιστικές βρίσκεται στην 13η θλεση με 7 βαθμούς. Δεν διακρίνεται για την σταθερότητα της με αποτέλεσμα να χάνει εύκολα βαθμούς. Την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκε εντός έδρας από την Τσάρλτον με 2-1 με το δεύτερο γκολ να έρχεται λίγα λεπτά πριν το τέλος του ματς. Είχε μείνει πίσω στο σκορ στο 57΄, ισοφάρισε στο 60΄αλλά δεν μπόρεσε να κρατήσει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας. Μεσοβδόμαδα και για την διοργάνωση του League Trophy νίκησε εντός έδρας την Κέμπριτζ με 3-1.

Η Πιτέρμπορο οδηγεί την κούρσα της League One, σε ισοβαθμία με την Πόρτσμουθ, παρά την πρώτη απώλεια βαθμών που είχε την προηγούμενη αγωνιστική. Υποδέχτηκε την Ντόνκαστερ έχοντας στα 5 ματς ισάριθμες νίκες αλλά δεν μπόρεσε να κάνει άλλη μια. Έμεινε πίσω στο σκορ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ισοφάρισε στο 58΄και παρά την πίεση που άσκησε στο υπόλοιπο του παιχνιδιού στην αντίπαλο της δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ της νίκης. Για το League Trophy ηττήθηκε στα πέναλτι με 6-5, κανονική διάρκεια 3-3, έχοντας αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα της.

Η Σάουθεντ είναι ή του ύψους ή του βάθους και θα έχει δύσκολο έργο κόντρα στην Πιτέρμπορο. Η πρωτοπόρος σκοράρει με ευκολία έχοντας την καλύτερη επίθεση μέχρι στιγμής στην κατηγορία και με το εντυπωσιακό ξεκίνημα που έχει κάνει αξίζει να την εμπιστευτούμε στην σημερινή αναμέτρηση.