2018/09/10 20:33 bet title Yes (Both Teams To Score) @110 4/10

Για το National League η Πορτογαλία υποδέχεται την Ιταλία.

Ώρα και της Πορτογαλίας να μπει στην μάχη για νέα διοργάνωση της ΟΥΕΦΑ. Πρόβα τζενεράλε έκανε την προηγούμενη εβδομάδα σε φιλικό με την Κροατία και αναδείχθηκε ισοπαλία 1-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 18΄ ωστόσο κατάφερε να ισοφαρίσει στο 32΄. Στο δεύτερο μέρος μετά και τις πολλές αλλαγές των 2 προπονητών ο ρυθμός έπεσε και το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος. Είναι σε φάση ψαξίματος και δοκιμών αυτή την εποχή και θα αγωνιστεί απόψε χωρίς το μεγάλο της αστέρι Κριστιάν Ρονάλντο, για λόγους ξεκούρασης ο Σάντος τον άφησε εκτός των κλήσεων του.

Η Ιταλία στην πρεμιέρα της παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην Πολωνία. Δεν ήταν καθόλου καλή απογοητεύοντας με την απόδοση της. Έμεινε πίσω στο σκορ λίγα λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου,στάθηκε και νωρίτερα τυχερή σε 2 καλές ευκαιρίες των φιλοξενούμενων. Στο δεύτερο μέρος ανέβασε την απόδοση της και τελικά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κιέζα ισοφάρισε στο τελικό 1-1.

Ματς ανάμεσα σε 2 σχεδόν ισοδύναμες ομάδες με αρκετά νέα πρόσωπα και να είναι σε φάση ψαξίματος. Θεωρώ πως μπορούν να σκοράρουν αμφότερες και αυτο θα ποντάρω. GG