B. Monchengladbach v Schalke

09/15 19:30 Lumpe13 +4.20
2018/09/15 17:39 bet title Yes (Both Teams To Score) @-143 6/10

Για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γερμανίας η Γκλάντμπαχ θα υποδεχτεί την Σάλκε.

Από ισοπαλία 1-1 στην έδρα της Αουγκσμπουργκ προέρχεται πριν την διακοπή των πρωταθλημάτων η Γκλάντμπαχ. Δεν ήταν καλή στο πρώτο ημίχρονο, δεχόταν φάσεις αμυντικά αλλά μπροστά σχεδόν ανύπαρκτη μην μπορώντας να δημιουργήσει. Αποτέλεσμα όλων αυτών να πάει στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ με 1-0. Ανέβασε απόδοση στο δεύτερο μέρος και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στο 68΄. Στα υπόλοιπα λεπτά του παιχνιδιού χάθηκαν ευκαιρίες εκατέρωθεν με το σκορ να μην αλλάζει. Στα αγωνιστικά εκτός για σήμερα οι επιθετικοί Ράφαελ και Ντρμιτς.

Δεύτερη ήττα σε ισάριθμα ματς για την Σάλκε. Μετά από αυτήν στην πρεμιέρα από την Βόλφσμπουργκ ήρθε και η ακόμα πιο αναπάντεχη την προηγούμενη αγωνιστική στην έδρα της από την Χέρτα με 2-0. Αφού στο 13΄δεν κατάφερε να σκοράρει από τα 11 μέτρα ήρθε η δεύτερη ψυχρολουσία 2 λεπτά αργότερα καθώς έγινε το 0-1. Προσπάθησε στην συνέχεια να αντιδράσει αλλά δεν είχε σωστό πλάνο και ήταν ανούσια στο παιχνίδι της. Τελικά στις καθυστερήσεις ήρθε και το δεύτερο γκολ των φιλοξενούμενων να ολοκληρώσει την αναμέτρηση. Έχει πλέον την πίεση του αποτελέσματος από τόσο νωρίς και θα ήθελε σήμερα να πάρει τους πρώτους της βαθμούς στο πρωτάθλημα ενώ την Τρίτη θα υποδεχτεί την Πόρτο για την 1η αγωνιστική του Τσαμπιονς Λιγκ.

Δύσκολη για πρόβλεψη αναμέτρηση. Από την μια η γηπεδούχος που έχει ξεκινήσει καλά βαθμολογικά αλλά δεν έχει θέλξει κι όλας με την απόδοση της και από την άλλη η Σάλκε που έχει την ποιότητα να αντιδράσει από το άσχημο ξεκίνημα της. Θεωρώ πως μπορούν να σκοράρουν και οι δύο. GG