2018/09/23 14:10 bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @130 20/10

Πρωτάθλημα Γαλλίας και στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής η Ρεν υποδέχεται την πρωταθλήτρια Παρι Σεν Ζερμεν.

Από εκτός έδρας ήττα προέρχεται η Ρεν καθώς ηττήθηκε στην Νις με 2-1. Πραγματοποίησε πολύ άσχημη εμφάνιση και έχασε δίκαια. Είχε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 20΄αλλά αστόχησε από τα 11 μέτρα αλλά στο ξεκίνημα της επανάληψης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα. Παρόλο το προβάδισμα της συνέχισε να παίζει άσχημα με αποτέλεσμα στο τελευταίο τέταρτο να δεχτεί 2 γκολ και να φύγει χωρίς βαθμό από το ματς. Την Πέμπτη το βράδυ αγωνίστηκε για πρώτη φορά μετά το 2011 σε ευρωπαϊκό παιχνίδι καθώς υποδέχτηκε για το Europa την Γιάμπλονετς. Ξεκίνησε δυναμικά και σκόραρε νωρίς, δέχτηκε την ισοφάριση με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους αλλά ευτύχησε στις καθυστερήσεις να κερδίσει πέναλτι και να το αξιοποιήσει παίρνοντας έστω και δύσκολα την νίκη με 2-1.

Η Παρί κάνει περίπατο στο πρωτάθλημα Γαλλίας για άλλη μια χρονιά. Είναι η μοναδική ομάδα που έχει το απόλυτο και με 15 βαθμούς οδηγεί την κούρσα έχοντας κι όλας 5 βαθμούς διαφορά από την δεύτερη Μαρσέιγ. Τελευταίο της θύμα η Σεντ Ετιέν που την φιλοδώρησε στο Παρίσι με 4-0. Πέτυχε το 1-0 στο πρώτο μέρος και τα άλλα 3 γκολ τα σημείωσε στο δεύτερο μέρος. Άλλο πρωτάθλημα όμως και άλλο Champions League. Εκεί μάλλον θέλει πολλά ψωμιά ακόμα για να λογίζεται μεγαλη ομάδα. Πήγε να παίξει στο Λίβερπουλ και βρέθηκε στο πρώτο μέρος με 2 γκολ πίσω. Έφτασε στην επανάληψη στην ισοφάριση αλλά στο 90΄ είδε την Λίβερπουλ να πετυχαίνει το γκολ της νίκης! Δίκαιο αποτέλεσμα καθώς είχε και τα μεγάλα της αστέρια σε κακή βραδιά.

Θα βγάλει αντίδραση Παρί μετά την ήττα στην Αγγλία και έχει την ευκαιρία για μία ακόμα νίκη. Η Ρεν πάντως είναι δυνατή στην έδρα της, μπορεί να σκοράρει και να δούμε ματς με πολλά γκολ. OVER 3,5.