09/25 22:00
Προστέθηκε 2018/09/25 18:50 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Home/Over (Result/Total Goals 2.5) @140 10/10 -10.00

Εμβόλιμη αγωνιστική στην Ισπανία και η Σοδιεδάδ υποδέχεται την Ράγιο Βαγιεκάνο.

Είχε 3 ματς να κερδίσει και πήγε να παίξει στην έδρα της Ουέσκα για να σταματήσει το αρνητικό σερί και τα κατάφερε. Πήρε σπουδαία νίκη με 1-0 με γκολ που πέτυχε στο 64΄. Ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια του ματς και έβγαλε πάθος όταν αναγκάστηκε να παίξει με 10 παίχτες στο τελευταίο εικοσάλπετο ενώ έμεινε και με 9 στο τελευταία δέκα λεπτά. Τότε δέχτηκε όπως είναι λογικό αρκετή πίεση από την αντίπαλο της αλλά κατάφερε με ψυχραιμία να κρατήσει το υπέρ της σκορ. Δεύτερη νίκη στην σαιζόν μετά από αυτή της πρεμιέρας και έφτασε τους 7 βαθμούς. Στα αγωνιστικά έχει αρκετά προβλήματα μετα και τις 2 αποβολές στο προηγούμενο ματς και θα είναι εκτός ο αρ. μπακ Τέο Ερνάντεθ (5/0) και ο επιθετικός Χουάνμι (5/1), τραυματίες ο φορ Σάντρο, ο στόπερ Ντιέγκο Γιορέντε (2/0), ο εξτρέμ Γιανουζάι και ο μέσος Μερκελάνθ (1/0).

Η Ράγιο από την πλευρά της υπέστη την συντριβή την προηγούμενη αγωνιστική όταν φιλοξένησε την Αλαβές με 5-1. Πίσω στο σκορ από μια στημένη φάση στο 8ο λεπτό, ισοφάρισε με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού , αλλά στο 34΄ ήρθε το 1-2 και ταυτόχρονα η αποβολή του Μπα, που αποδείχθηκε καθοριστική. Ασταμάτητη η φιλοξενούμενη στο δεύτερο ημίχρονο, έκανε ότι ήθελε και κατάφερε να σκοράρει 3 φορές (56΄, 77΄, 90΄+5΄) για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα. Στα αγωνιστικά εκτός από την σημερινή αναμέτρηση ο τιμωρημένος στόπερ Αμπντουλαγέ Μπα (4/0) και ο τραυματίας χαφ Γκόρκα Ελουστόντο (3/0).

Ξεκάθαρο προβάδισμα για την νίκη η Σοσιεδάδ που είναι καλύτερη ομάδα ενώ εντός είναι πάντα δυνατή. Η Ράγιο από την άλλη είναι πολύ αδύναμη ειδικά στην άμυνα και το θεωρώ απίθανο να αντέξει στην πίεση των γηπεδούχων. Θα ποντάρω στην νίκη της Σοσιεδάδ με συνδυασμό και τα πολλά γκολ. 1 & OVER 2,5.