09/29 17:00
Προστέθηκε 2018/09/29 14:21 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @120 10/10 -10.00

Για την 7η αγωνιστική της Premier League η Άρσεναλ θα υποδεχτεί την Γουότφορντ.

Από νίκη προέρχεται η Άρσεναλ καθώς την προηγούμενη αγωνιστική νίκησε, έστω και δύσκολα την Έβερτον, στο Λονδίνο με 2-0. Στο πρώτο μέρος είδε την αντίπαλο της να κάνει αρκετές φάσεις αλλά να μην μπορεί να σκοράρει είτε από αστοχία της είτε γιατί ο Τσεχ κάτω από το τέρμα ήταν σε καλή μέρα. Ανέβασε απόδοση στο δεύτερο μέρος και ήταν αυτή που βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 56΄ενώ λίγα λεπτά αργότερα πέτυχε και το 2-0. Τέταρτη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα , μετά τις 2 ήττες στα πρώτα ματς, και έφτασε στην 6η θέση με 12 βαθμούς. Αμυντικά όμως ακόμα δεν πείθει κάνοντας πολλά λάθη και δέχεται αρκετές φάσεις σε κάθε ματς. Την Τετάρτη επικράτησε για το League Cup εντός έδρας της Μπρέντφορντ με 3-1 και προκρίθηκε εύκολα στην επόμενη φάση.

Η Γουότφορντ συνεχίζει την πολύ καλή της πορεία στο πρωτάθλημα και με ρεκόρ 4 νίκες , 1 ισοπαλία και 1 ήττα είναι στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας με 13 βαθμούς. Την προηγούμενη αγωνιστική έπαιξε με την Φούλαμ στο Λονδίνο αποσπώντας ισοπαλία 1-1. Μπήκε δυνατά στο ματς και στην πρώτη του φάση κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Στην συνέχεια είχε τις ευκαιρίες να διευρύνει το προβάδισμα της αλλά δεν τα κατάφερε. Στην επανάληψη με την άνοδο των γηπεδούχων δέχθηκε πίεση και τελικά είδε την μπάλα στα δίχτυα της στο 78΄ και με το 1-1 να παραμένει ως το τέλος, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι στο 83΄. Την Τετάρτη για το League Cup έχασε από την Τότεναμ στα πέναλτι , κανονική διάρκεια 2-2, και αποκλείστηκε από την συνέχεια της διοργάνωσης.

Η Άρσεναλ είναι το φαβορί αλλά δε πείθει με τις εμφανίσεις της και δίνει την εντύπωση πως η γκέλα δεν θα αργήσει. Η Γουότφορντ είναι καλή ομάδα και με το στυλ που παίζει προδιαθέτει για ματς με πολλές φάσεις και γκολ! OVER 3,5.