2018/10/06 13:15 bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @2.500 6/10

Συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Premier League και για την 8η αγωνιστική η Μπέρνλι θα φιλοξενήσει την Χάντερσφιλντ.

Δείχνει να συνέρχεται η Μπέρνλι και αρχίζει να θυμίζει την ομάδα που θαυμάσαμε πέρσι. Δεύτερη συνεχόμενη νίκη και μετά το εντος 4-0 επί της Μπόρνμουθ ακολούθησε το σπουδαίο διπλό στην έδρα της Κάρντιφ. Νίκη με 2-1 με όλα τα γκολ να έρχονται στην επανάληψη. Προηγήθηκε στο 51΄, δέχτηκε την ισοφάριση στο 60΄ αλλά δέκα λεπτά αργότερα έκανε το 2-1 σκορ που το κράτησε μέχρι το τέλος. Έτσι ξεκόλλησε από τις τελευταίες θέσεις φτάνοντας με τους 7 βαθμούς στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Σήμερα θέλει να εκμεταλλευτή το μομέντουμ και να κάνει ακόμα μια νίκη κόντρα σε έναν αντίπαλο με τους ίδιους στόχους με αυτήν.

Η Χάντερσφιλντ προέρχεται από εντός έδρας ήττα με 2-0 από την Τότεναμ. Δεν ήταν τόσο κακή όσο άλλα ματς, είχε ένα δοκάρι αλλά πέραν τούτου δεν έκανε άλλη φάση στην αντίπαλη εστία. Δέχτηκε τα 2 τέρματα σε διάστημα 10 λεπτών, από το 25΄έως το 34΄, και μοιραία ήρθε η Τρίτη ήττα στην σειρά. Παραμένει ουραγός στην βαθμολογία με 2 βαθμούς και δείχνει πως πολύ δύσκολα θα σώσει και φέτος την κατηγορία αν δεν συνέλθει σύντομα και να μαζεύει τρίποντα.

Η Μπέρνλι δείχνει πως ανεβαίνει σιγά σιγά και έχει σήμερα την ευκαιρία να πάρει την νίκη. Το παλεύει η Χάντερσφιλντ αλλά είναι φανερό πως της λείπει η ποιότητα. Η λογική λέει πως πάμε σε ματς με λίγες φάσεις και γκολ αλλά και οι δύο ομάδες θέλουν την νίκη και ένα τέρμα νωρίς μπορεί να ανοίξει το ματς! Θα ρισκάρω στα γκολ λοιπόν και το OVER 2,5.