2019/01/15 19:49 bet title Yes (Both Teams To Score) @-105 10/10

Για τον 3ο γύρο του κυπέλλου Αγγλίας η Μπλάκμπερν υποδέχεται την Νιουκάστλ. Στο πρώτο ματς αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 έτσι ο επαναληπτικός μεταφέρθηκε στην έδρα της Μπλάκμπερν. Το αποτέλεσμα του πρώτου ματς δεν παίζει κανένα ρόλο και ότι σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί ημίωρη παράταση και πέναλτι.

Σε καλό μομέντουμ η Μπλάκμπερν καθώς έφτασε σε δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στην Championship, επικρατώντας 2 – 0 της Μίλγουολ εκτός έδρας (είχε προηγηθεί σπουδαία νίκη επί της Γουέστ Μπρομ) και παράλληλα έμεινε για τρίτο ματς αήττητη. Μάλιστα, η νίκη της κρίθηκε στο τέλος, πετυχαίνοντας τα δύο γκολ σε διάστημα ενός λεπτού (86’, 87’). Αυτή τη στιγμή είναι στο – 6 από την πρώτη εξάδα και πρέπει ελπίζει εκ νέου σε είσοδο στην εξάδα και διεκδίκηση της ανόδου μέσω των πλέι οφ. Θέλει την πρόκριση στην επόμενη φάση οπότε δεν αναμένεται να έχει πολλές αλλαγές στην σημερινή αναμέτρηση.

Δεν μπόρεσε να πάρει σε τόσες έδρες βαθμούς η Νιούκαστλ, ήταν πολύ δύσκολο να πάρει στην έδρα της Τσέλσι που καιγόταν για τη νίκη. Νέο άσχημο αποτέλεσμα λοιπόν, αφού ηττήθηκε 2 – 1, έπεσε στη ζώνη του υποβιβασμού και έχει συμπληρώσει 6 ματς χωρίς νίκη (0 – 3 – 3). Το κλίμα είναι κάκιστο. Ο Μπενίτεθ φαίνεται να έχει φτάσει στα όριά του, τη στιγμή που η διοίκηση δεν θέλει να κάνει μεταγραφές, αφού ψάχνει να πουλήσει και φυσικά η κόντρα με τους οπαδούς συνεχίζεται. Ακολουθεί το Σάββατο ένα μεγάλο ματς, αυτό κόντρα στην Κάρντιφ εντός έδρας , ομάδα με τους ίδιους στόχους οπότε το παιχνίδι μπορεί να χαρακτηριστεί και εξάποντο. Όλα αυτά περνάνε το κύπελλο σε δεύτερη μοίρα οπότε ο Ισπανός τεχνικός αναμένεται να έχει αλλαγές στην ενδεκάδα της.

Δυνατή εντός έδρας η Μπλάκμπερν και θέλει την πρόκριση την ίδια ώρα που η Νιούκαστλ έχει πολλά θέματα να λύσει όσον αφορά το πρωτάθλημα. Θα έδινα προβάδισμα στην έδρα αλλά η Μπλάκμπερν δύσκολα κρατάει πίσω το μηδέν και θα ποντάρω στο να σκοράρουν και οι δύο ομάδες.