01/20 19:00
Προστέθηκε 2019/01/20 10:24 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @170 10/10 +17.00

Για την 17η αγωνιστική της Super League η Ξάνθη θα υποδεχτεί τον Ατρόμητο.

Από σπουδαία ισοπαλία 2-2 στο ΟΑΚΑ κόντρα στον Παναθηναϊκό προέρχεται η Ξάνθη, ισοφαρίζοντας μάλιστα με πέναλτι στις καθυστερήσεις του ματς! Προηγήθηκε στο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι στην επανάληψη γύρισαν το ματς, αλλά οι Θρακιώτες δικαιώθηκαν στο τέλος για την μαχητικότητα τους. Βαθμός κυρίως ψυχολογίας ήταν αυτός στο ΟΑΚΑ, καθώς η Ξάνθη αγνοεί την νίκη εδώ και έξι αγωνιστικές, παρόλα αυτά βρίσκεται στην πρώτη οκτάδα της βαθμολογίας με 20 βαθμούς.Σήμερα θέλει να επιστρέψει στις νίκες για να πλησιάσει ξανά την πεντάδα , στόχος της στην φετινή σαιζόν ώστε να έχει δικαίωμα ευρωπαϊκής συμμετοχής.Εντός έδρας έχει σε 7 ματς 3 νίκες, 2 ισοπαλίες και 2 ήττες.

Ο Ατρόμητος μετά από ένα πολύ όμορφο παιχνίδι, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με τον Παναιτωλικό στο Περιστέρι. Προηγήθηκε στο 50΄, οι Αγρινίωτες στην συνέχεια έκαναν την ανατροπή στο διάστημα 69΄-79΄, αλλά η τελευταία λέξη ανήκε στους γηπεδούχους που ισοφάρισαν στο 83΄φέρνοντας το ματς στα ίσα.Θα μπορούσε μάλιστα να έπαιρνε και το τρίποντο χάνοντας στις καθυστερήσεις μεγάλη ευκαιρία για να σκοράρει ξανά! Με αυτό τον βαθμό ο Ατρόμητος έφτασε τους 29 και παραμένει σταθερά στην 3η θέση πραγματοποιώντας εξαιρετική πορεία.Είναι δεδομένο εδώ και καιρό πως δίκαια συγκαταλέγεται στους ισχυρούς του πρωταθλήματος και μπορεί να διεκδικήσει με αξιώσεις ακόμα και την δεύτερη θέση. Αρκετά δυνατός και στα εκτός έδρας ματς με μόλις 1 ήττα στις 6 εξόδους του, 3 νίκες και 2 ισοπαλίες στα υπόλοιπα ματς.

Αγώνας που από πλευράς σημείου μπορεί να πάει οπουδήποτε, καθώς η έδρα ισοσταθμίζει την μεγαλύτερη ποιότητα του Ατρόμητου. Στα τελευταία ματς και των δύο βλέπουμε αρκετά τέρματα, ειδικά σε αυτά του Ατρόμητου και το ίδιο πιστεύω πως μπορεί να γίνει και στην μεταξύ τους αναμέτρηση. Θα ποντάρω στο Over 2,5 γκολ σε μια μάλιστα πολύ μεγάλη απόδοση!