2019/01/20 12:49 bet title Yes (Both Teams To Score) @100 10/10

Για την 17η αγωνιστική του Ελληνικού πρωταθλήματος ο ΟΦΗ θα φιλοξενήσει τον Παναιτωλικό.

Συνεχίζει τις προβληματικές εμφανίσεις και τα μέτρια αποτελέσματα η ομάδα του ΟΦΗ και παραμένει στις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας. Την προηγούμενη αγωνιστική παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στον Πανιώνιο φέρνοντας γκρίνια και αποδοκιμασίες από τον κόσμο της ομάδας κυρίως προς τον προπονητή της ομάδας Νίκο Παπαδόπουλο. Παρότι ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ και το κρατούσε μέχρι την είσοδο του ματς στο τελευταίο δεκάλεπτο , για άλλο ένα ματς δεν κράτησε το προβάδισμα και δέχτηκε την ισοφάριση στο 80΄. Έτσι μετά από 15 αγωνιστικές έχοντας μόλις δύο νίκες έμεινε στην 13η θέση με 12 βαθμούς , μόλις έναν πάνω από την ζώνη υποβιβασμού. Εντός έδρας σε 7 ματς έχει 2 νίκες, 2 ισοπαλίες και 3 ήττες.

Ο Παναιτωλικός ύστερα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι απέσπασε ισοπαλία 2-2 στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο. Ματς με καλό ρυθμό και πολλές φάσεις και όλα τα γκολ να μπαίνουν στην επανάληψη καθώς στο πρώτο μέρος οι ομάδες στάθηκαν άστοχες. Βρέθηκε να χάνει στο ξεκίνημα του δευτέρου αλλά κατάφερε να γυρίσει το ματς κάνοντας την ανατροπή, όμως δεν μπόρεσε να το κρατήσει καθώς στο 83΄δέχτηκε την ισοφάριση και το τελικό 2-2. Με 3 νίκες , 1 ισοπαλία και μόλις 1 ήττα στα τελευταία 5 ματς έχει φτάσει στην 7η θέση της βαθμολογίας με 22 βαθμούς, μόλις έναν βαθμό μακριά από την πεντάδα και κάνει πλέον κρυφά όνειρα για είσοδο σε αυτήν. Εκτός έδρας έχει ρεκόρ σε 8 ματς 2 νίκες, 2 ισοπαλίες και 4 ήττες.

Δύσκολη κατάσταση για τους γηπεδούχους καθώς βλέπουν ότι αντί να ξεφεύγουν από τις τελευταίες θέσεις, την διαφορά να μειώνετε. Πλέον υπάρχει και δυσφορία από την κερκίδα και αν δεν κερδίσει και σήμερα η γκρίνια θα μεγαλώσει. Ο Παναιτωλικός από την άλλη βγάζει υγεία στα τελευταία ματς και χάνει δύσκολα. Περιμένω και από τις δύο ομάδες να πάνε για την νίκη και θα ποντάρω στο να σκοράρουν αμφότερες.