01/20 17:15
Προστέθηκε 2019/01/20 14:38 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @187 10/10 -10.00

Για την 17η αγωνιστική του Ελληνικού πρωταθλήματος η Λάρισα θα υποδεχτεί τον Άρη.

Από σημαντική εντός έδρας νίκη κόντρα στον Απόλλων Σμύρνης με 3-0 προέρχεται η Λάρισα, αποτέλεσμα που της επέτρεψε να ξεφύγει αρκετά από την επικίνδυνη ζώνη αν και η λογική λέει ότι δύσκολα θα κινδυνέψει σε περιπέτειες. Μπήκε δυνατά στο ματς και ευτύχησε να σκοράρει στο πρώτο πεντάλεπτο ενώ στο ξεκίνημα της επανάληψης όταν απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα όλα έγιναν πιο εύκολα. Έτσι κατάφερε να πετύχει 2 ακόμα γκολ και να φτάσει στο εμφατικό 3-0. Πλέον έφτασε τους 18 βαθμούς και στην 15η θέση της βαθμολογίας κάνοντας κρυφά όνειρα και για πιο ψηλά. Εντός έδρας έχει 4 νίκες, 2 ισοπαλίες και 2 ήττες.

Ο Άρης για άλλη μια αγωνιστική προβλημάτισε με την απόδοση του και την δυσκολία του να κάνει φάσεις στην αντίπαλη εστία. Παρόλα αυτά στάθηκε τυχερός και σκόραρε από στημένη φάση στις καθυστερήσεις και κατέβαλε την αντίσταση της Λαμίας με 1-0.Ο τρόπος πάντως που ήρθε η νίκη δεν εμπόδισε με την λήξη του ματς τον κόσμο να αποδοκιμάσει παίχτες και διοίκηση ενώ ακούστηκαν και οι πρώτες μουρμούρες για τον προπονητή Σάββα Παντελίδη παρότι ανέλαβε πρόσφατα την ομάδα. Πρώτη νίκη ύστερα από 3 ματς και πήρε σημαντική βαθμολογική ανάσα φτάνοντας τους 22 βαθμούς και στην 6η θέση.Θετικό πάντως το γεγονός πως παραμένει κοντά στην πεντάδα και ελπίζει σε είσοδο σε αυτήν που δίνει ευρωπαϊκή συμμετοχή. Εκτός έδρας σε 7 ματς είναι χωρίς ισοπαλία με 3 νίκες και 4 ήττες.

Η Λάρισα είναι σε καλή κατάσταση και έχει τον πρώτο λόγο για την νίκη κόντρα σε έναν Άρη που και προβληματίζει αλλά έχει και σημαντικές απουσίες. Οι γηπεδούχοι στα τελευταία ματς σκοράρουν αρκετά εύκολα ειδικά εντός έδρας αλλά ο Άρης δεν έχει λόγο να κλειστεί και έχει την ποιότητα να σκοράρει και αυτός. Περιμένω ματς με γκολ και θα ποντάρω στο OVER 2,5.