01/21 19:00
Προστέθηκε 2019/01/21 15:56 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: Match Winner @150 10/10 -10.00

Για την 17η αγωνιστική του Ελληνικού πρωταθλήματος η Λαμία υποδέχεται τον Παναθηναϊκό.

Το πάλεψε η ομάδα της Λαμίας στο Χαριλάου αλλά τελικά δεν κατάφερε να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας. Κρατούσε το 0-0 μέχρι τις καθυστερήσεις αλλά στην τελευταία φάση του ματς δέχτηκε το γκολ και έτσι γνώρισε την ήττα με 1-0. Πέμπτη συνεχόμενη ήττα και παραμένει σε δύσκολη βαθμολογική θέση με τους 15 βαθμούς καθώς είναι μέσα στην ζώνη υποβιβασμού. Πληρώνει το γεγονός πως δεν έχει το εύκολο γκολ, με χαρακτηριστικό πως έχει να σκοράρει από τα τέλη Οκτωβρίου! Δεν έχει την πολυτέλεια να διαλέγει ματς οπότε σήμερα θα προσπαθήσει να σπάσει την κατάρα της επιθετικής ανομβρίας και να σκοράρει για να πάρει βαθμό η βαθμούς. Εντός έδρας έχει 1 νίκη , 3 ισοπαλίες και 2 ήττες.

Ο Παναθηναϊκός από την πλευρά του προέρχεται από γκέλα καθώς παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στο ΟΑΚΑ στην Ξάνθη. Δέχτηκε μάλιστα την ισοφάριση με πέναλτι στις καθυστερήσεις και έτσι το σοκ ήταν ακόμα μεγαλύτερο. Έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος, αντέδρασε στην επανάληψη και γύρισε το ματς αλλά ήρθε το τελικό σκορ με το συγκλονιστικό φινάλε. Σίγουρα με βάση και την απόδοση του άξιζε να πάρει τους 3 βαθμούς της νίκης αλλά πλήρωσε στα τελευταία λεπτά την απειρία των νεαρών του παιχτών. Μετά και τα χθεσινά αποτελέσματα έπεσε στην 6η θέση με 23 βαθμούς και θέλει την νίκη ώστε να ανέβει ξανά στην πρώτη πεντάδα. Εκτός έδρας έχει 2 νίκες, 3 ισοπαλίες και 2 ήττες.

Μπορεί η Λαμία να έχει πάρει τον αέρα του Παναθηναϊκού στα τελευταία ματς που έγιναν στην έδρα της , αλλά σήμερα θεωρώ ότι ήρθε η ώρα των πρασίνων για μια νίκη που θα του δώσει εκτός τους πολύτιμους βαθμούς και ψυχολογία ενόψει της δύσκολης συνέχειας. Αξίζει να ποντάρουμε στην νίκη του Παναθηναϊκού λοιπόν σε πολύ καλή απόδοση.