Arsenal v Manchester United

01/25 21:55
Προστέθηκε 2019/01/25 20:36 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Away/Over (Result/Total Goals 2.5) @275 10/10 +27.50

Νοκ άουτ αναμέτρηση για τον τέταρτο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας ανάμεσα στην Άρσεναλ και την Μάντσεστερ που θα διεξαχθεί στο Έμιρεϊτς. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί ρεβάνς στο Ολντ Τράφορντ.

Η Άρσεναλ προέρχεται από μεγάλη νίκη 2-0 στο Λονδρέζικο ντέρμπι κόντρα στην Τσέλσι , ύστερα μάλιστα από πολύ καλή εμφάνιση. Κυριάρχησε στο πρώτο μέρος, διάστημα στο οποίο πέτυχε τα 2 τέρματα ενώ δεν επέτρεψε στην αντίπαλη της να της κάνει ούτε μια φάση στην εστία της. Στην επανάληψη δεν είχε πρόβλημα να διαχειριστή το ματς ώστε να φτάσει σε μια άνετη νίκη. Έτσι έφτασε τους 45 βαθμούς παραμένοντας στην 5η θέση, μείωσε όμως στους 3 από τους "μπλε" στην μάχη για την τετράδα. Δεν θα αδιαφορήσει για την σημερινή αναμέτρηση αλλά αναμένεται να έχει μερικές αλλαγές στην ενδεκάδα της.

Η Μάντσεστερ συνεχίζει να αντυπωσιάζει με τον Σόλσκιερ στον πάγκο της φτάνοντας στις 7 της συνεχόμενες νίκες. Τελευταίο της θύμα η Μπράιτον το Σάββατο καθώς την νίκησε εύκολα με 2-1. Μπήκε δυνατά στο πρώτο μέρος και σκοράροντας 2 φορές καθάρισε στην ουσία το παιχνίδι από το πρώτο μέρος, στην επανάληψη έχασε ευκαιρίες να μεγαλώσει το σκορ αλλά δεν τα κατάφερε. Παρότι δέχθηκε στο 72΄την μείωση του σκορ, δεν είχε θέμα να κρατήσει εύκολα το προβάδισμα της ως το τέλος. Έφτασε τους 45 βαθμούς, ισοβαθμεί στην 5η θέση με την σημερινή της αντίπαλο και μείωσε στους 3 την διαφορά απ΄την τετράδα. Αναμένεται σήμερα να παίξει με βασικούς καθώς όλοι βλέπουν την διοργάνωση σαν ευκαιρία για κατάκτηση ενός τίτλου την φετινή σαιζον.

Μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα σε δύο ομάδες που προέρχονται από νίκες δείχνοντας πως είναι σε καλή κατάσταση. Θεωρώ πως οι"κόκκινοι διάβολοι" είναι σε ακόμα καλύτερη κατάσταση από την Άρσεναλ και έχει ένα μικρό προβάδισμα νίκης καθώς δείχνει αναγεννημένη μετά την αλλαγή στον πάγκο της. Θα την εμπιστευτώ αλλά θα το συνδυάσω με τα γκολ καθώς θεωρώ απίθανο να μείνουν άσφαιρες με την ποιότητα που διαθέτουν αμφότερες. 2 & OVER 2,5.