01/29 21:45
Προστέθηκε 2019/01/29 18:17 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Home/Over (Result/Total Goals 2.5) @300 10/10 +30.00

Για την 24η αγωνιστική της Premier League η Φούλαμ θα υποδεχτεί την Μπράϊτον.

Η Φούλαμ παραμένει μετά από 23 αγωνιστικές μέσα στην ζώνη υποβιβασμού και συγκεκριμένα στην 19η θέση της βαθμολογίας με 14 βαθμούς και έχει πολύ δύσκολο έργο για παραμονή στην κατηγορία. Προέρχεται από εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Τότεναμ σε ένα ματς που προηγήθηκε στο ημίχρονο με 1-0 αλλά δεν άντεξε στην επανάληψη και ηττήθηκε με γκολ στις καθυστερήσεις. Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη ήττα της και βλέπει πλέον την διαφορά από την γραμμή σωτηρίας στους 7 βαθμούς και έτσι παίζει απόψε κόντρα στην Μπράϊτόν ένα από τα τελευταία της χαρτιά για παραμονή. Διαθέτει την χειρότερη άμυνα της κατηγορίας με διαφορά καθώς έχει ξεπεράσει τα 50 γκολ παθητικό πληρώνοντας σε πολλά ματς την έλλειψη ποιότητας και ηρεμίας. Εντός έδρας έχει 3 νίκες , 3 ισοπαλίες και 5 ήττες.

Η Μπράϊτον αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 για το κύπελλο με την Γουέστ Μπρομ και έτσι θα οδηγηθεί σε δεύτερο ματς για να κριθεί η πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Σίγουρα η διοργάνωση δεν είναι στις προτεραιότητες της για αυτό άλλωστε είχε και πολλές αλλαγές στην ενδεκάδα της καθώς προέχει το πρωτάθλημα και η παραμονή στην κατηγορία. Μετά από 23 αγωνιστικές βρίσκεται στην 13η θέση με 26 βαθμούς, στο συν 7 από την ζώνη υποβιβασμού, διαφορά αρκετά καλή αλλά όχι ασφαλείας πλέον καθώς στα τελευταία 8 ματς έχει μόλις 1 νίκη. Στο τελευταίο της ματς ηττήθηκε στο Μάντσετσερ από την Γιουνάιτεντ με 2-1 σε ματς που έμεινε πίσω στο ημίχρονο με 2 γκολ, μείωσε στο 71΄ αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει περαιτέρω. Εκτός έδρας έχει σε 10 ματς 2 νίκες, 2 ισοπαλίες και 8 ήττες.

Η Φούλαμ βλέπει πλέον κάθε ματς σαν τελικό καθώς τα περιθώρια για αυτήν έχουν στενέψει. Σίγουρα δεν πείθει αλλά θα ρισκάρω στην νίκη της καθώς θεωρώ πως δεν έχει τόσο κακή ομάδα όσο δείχνουν τα αποτελέσματα της. Θα το συνδυάσω με τα πολλά γκολ όμως καθώς το θεωρώ απίθανο να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα. 1 & OVER 2,5.