2019/01/29 19:24 bet title Home/Over (Result/Total Goals 3.5) @150 10/10

Για την 24η αγωνιστική της Premier League η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδέχεται την Μπέρνλι.

Συνεχίζει να πετάει από νίκη σε νίκη η Μάντσεστερ μετά την αλλαγή στον πάγκο της και έφτασε πλέον της 8 νίκες συνεχόμενες με τον Σόλσκιερ στον πάγκο της. Είχε φτάσει της 6 συνεχόμενες στο πρωτάθλημα και κλήθηκε στο πιο δύσκολο από όλα να αντιμετωπίσει για το κύπελλο την Άρσεναλ εκτός έδρας αλλά εντυπωσίασε και σε αυτό νικώντας με 3-1! Κατάφερε λίγο μετά την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού να πετύχει μέσα σε λίγα λεπτά 2 γκολ παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα και παρότι δέχθηκε την μείωση του σκορ στο 43΄ δεν δυσκολεύτηκε στην επανάληψη να κρατήσει το προβάδισμα και λίγο πριν το τέλος να πετύχει και τρίτο τέρμα. Έτσι πέρασε στην επόμενη φάση όπου θα αντιμετωπίσει την Τσέλσι εκτός έδρας. Είχε προηγηθεί για το πρωτάθλημα η εντός έδρας νίκη επί της Μπράιτον με 2-1 , προηγήθηκε στο πρώτο μέρος με 2-0, δέχθηκε την μείωση στο 71΄αλλά δεν απειλήθηκε ως το τέλος. Με αυτή την νίκη έφτασε τους 44 βαθμούς και στην 6η θέση, στο μείον 3 πλέον από την τέταρτη θέση που οδηγεί στο προσεχές Champions League.

H Μπέρνλι μετά την βαριά ήττα από την Σίτι εκτός έδρας με 5-0 αποκλείστηκε από την συνέχεια της διοργάνωσης , σε ένα ματς που άντεξε για ένα ημίχρονο (1-0) αλλά στην επανάληψη κατέρρευσε. Πλέον στρέφει την προσοχή της στο πρωτάθλημα και στην αποφυγή του υποβιβασμού καθώς μετά από 23 αγωνιστικές βρίσκεται στην 16η θέση με 22 βαθμούς , μόλις 3 πάνω από την ζώνη υποβιβασμού. Προέρχεται από λευκή ισοπαλία στην έδρα της Γουότφορντ και να παραμένει για τέταρτο ματς μακριά από την ήττα , έχοντας στα προηγούμενα 3 ισάριθμες νίκες.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχει μόνο νίκες με τον Σόλσκιερ στον πάγκο και μοιάζει απίθανο να μην κάνει ακόμα μια κόντρα στην Μπέρνλι . Περιμένω μάλιστα να την κάνει και με πολλά γκολ καθώς σκοράρει ακατάπαυστα στα τελευταία ματς. 1 & OVER 3,5.