2019/01/29 21:13 bet title Yes (Both Teams To Score) @120 10/10

Για το κύπελλο Ισπανίας η Βαλένθια θα υποδεχτεί την Χετάφε. Ρεβάνς για τα προημιτελικά. Ισχύει το εκτός έδρας γκολ, αν η Βαλένθια κερδίσει με 1-0 ακολουθεί παράταση και (αν χρειαστεί) πέναλτι.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα για την Βαλένθια καθώς επιβλήθηκε στο γειτονικό ντέρμπι της Βιγιαρεάλ με 3-0, ύστερα και από καλή εμφάνιση. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε από το πρώτο πεντάλεπτο, γλύτωσε την ισοφάριση σε 2-3 καλές περιπτώσεις των φιλοξενούμενων αλλά στην επανάληψη όντας ανώτερη πέτυχε δύο ακόμα τέρματα. Έτσι έφτασε τους τους 29 βαθμούς και την 7η θέση μπαίνοντας γερά στην διεκδίκηση για θέση στην πρώτη εξάδα που δίνει ευρωπαϊκό εισιτήριο. Θέλει να προχωρήσει και στο κύπελλο, όπου στο πρώτο ματς έχασε με 1-0 στην έδρα της Χετάφε και σήμερα αναζητάει νίκη με 2 γκολ διαφορά για να πάρει αυτή την πρόκριση.

Η Χετάφε δεν άντεξε το Σάββατο στην έδρα της Ατλέτικο και ηττήθηκε με 2-0 και αυτή ήταν η πρώτη εκτός έδρας ήττα μετά από καιρό. Έκανε άσχημη εμφάνιση και δεχόμενη δύο γκολ στο πρώτο μέρος δεν μπόρεσε σε καμία στιγμή να αντιδράσει και ηττήθηκε δίκαια. Παρά την ήττα παραμένει σε τροχιά Ευρώπης καθώς παραμένει στην 6η θέση της βαθμολογίας με 31 βαθμούς και διεκδικεί με αξιώσεις την προνομιούχο θέση. Σήμερα για το κύπελλο θέλει να υπερασπιστεί την νίκη της στο πρώτο ματς και να πάρει την πρόκριση στα ημιτελικά για πρώτη φορά στην ιστορία της και αυτό από μόνο του συνιστά μια μεγάλη πρόκληση.

Η Βαλένθια έχει τον πρώτο λόγο για την νίκη πρόκριση στην έδρα της προερχόμενη και από 2 συνεχόμενες νίκες που έχουν φτιάξει την ψυχολογία της προς το καλύτερο. Η Χετάφε από την άλλη είναι πάντα δυνατή και επικίνδυνη στα εκτός έδρας ματς καθώς της αρέσει να είναι πίσω και να περιμένει να κάνει την ζημιά στις αντεπιθέσεις. Θεωρώ πως θα γίνει μεγάλη μάχη και θα δούμε γκολ και από τις δύο ομάδες. GG