2019/01/31 15:20 bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @150 10/10

Για την εξ αναβολής 15η αγωνιστική του Ελληνικού πρωταθλήματος ο ΟΦΗ θα υποδεχτεί τον Ατρόμητο.

Είχε δύσκολο έργο στην Τούμπα κόντρα στον ΠΑΟΚ και μοιραία ηττήθηκε εύκολα με 4-0 σε ένα ματς που πήγε με υπηρεσιακό προπονητή στον πάγκο μετά την απομάκρυνση του Νίκου Παπαδόπουλου. Η διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανής με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να πετυχαίνει από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο και να πετυχαίνει μια άνετη νίκη. Έτσι παραμένει χαμηλά στην βαθμολογία και μέσα στην ζώνη υποβιβασμού με 15 βαθμούς και θέλει μόνο την νίκη σήμερα για αν ανέβει βαθμολογικά αλλά και ψυχολογικά. Απόψε στον πάγκο θα κάτσει για τελευταία φορά ο υπηρεσιακός Καραμπετάκης καθώς από αύριο αναλαμβάνουν την ομάδα ο Βέρα με τον Ισις , παλιοί παίχτες της ομάδας με τεράστια επιτυχία. Εντός έδρας έχει ρεκόρ 3 νίκες, 2 ισοπαλίες και 3 ήττες.

Ο Ατρόμητος δείχνει να περνάει μια κάμψη σε απόδοση αλλά και σε αποτελεσματικότητα και προέρχεται από την 3η του ήττα στα 4 τελευταία ματς και την δεύτερη συνεχόμενη. Αντιμετώπισε την Λαμία εκτός έδρας και ηττήθηκε με 2-1 παρότι ήταν αυτός που άνοιξε πρώτος το σκορ στο ξεκίνημα της επανάληψης. Στην συνέχεια δεχόμενος δύο γκολ - το δεύτερο με ανύπαρκτο πέναλτι- έχασε το ματς και μεγάλωσε το αρνητικό σερί των τελευταίων αγώνων έχοντας μόλις μια νίκη στα τελευταία 7 ματς. Πλέον βρίσκεται πολύ μακριά από τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας με τους 29 βαθμούς και την τέταρτη θέση που κατέχει και αν δεν προσέξει στην συνέχεια μπορεί να μπει σε περιπέτειες για την πεντάδα. Εκτός έδρας σε 8 εξόδους έχει 3 νίκες, 2 ισοπαλίες και 3 ήττες.

Ο ΟΦΗ είναι δυνατός στην έδρα του και φτάνει σχετικά εύκολα στο γκολ αλλά αμυντικά παραμένει ασταθέστατος. Ο Ατρόμητος από την άλλη υπερτερεί ποιοτικά αλλά βρίσκεται σε κακό φεγγάρι. Και οι δύο θα πάνε για την νίκη και ο τρόπος παιχνιδιού τους μπορεί να μας οδηγήσει σε ματς με πολλές φάσεις και γκολ. Θα ποντάρω στο OVER 2,5 γκολ.