Brisbane Roar v Sydney FC

02/08 10:50
Προστέθηκε 2019/02/08 01:35 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Away/Over (Result/Total Goals 2.5) @125 10/10 -10.00

Για το πρωτάθλημα Αυστραλίας η Μπρισμπέιν Ρορ υποδέχεται την Σίνδεϊ για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Απίστευτη εξέλιξη είχε το ματς του Μπρισμπέιν Ρορ στην Αδελαίδα καθώς σε ονειρικό πρώτο μέρος είχε πετύχει μέχρι το 43΄3 τέρματα και αριθμητικό πλεονέκτημα. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου δέχθηκε την μείωση του σκορ και στην επανάληψη ήρθαν τα πάνω κάτω! Στο διάστημα 59΄- 64΄δέχθηκε 2 κόκκινες κάρτες με αποτέλεσμα να δεχθεί μεγάλη πίεση από τους γηπεδούχους, οι οποίοι αφού ισοφάρισαν κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο με γκολ στο 7΄των καθυστερήσεων! Έχει μόλις 2 βαθμούς στα τελευταία 6 ματς και 12 ματς μακριά από το τρίποντο με αποτέλεσμα να βρίσκεται στην 9η και προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 9 βαθμούς.

Το Σίδνεϊ προέρχεται από εντός έδρας νίκη κόντρα στη Μέλμπουρν Σίτι με 2-0 και αυτή ήταν η τέταρτη του επιτυχία στα τελευταία 5 ματς. Έπαιξε με την φωτιά αλλά δεν κάηκε καθώς προηγήθηκε από το πρώτο δεκάλεπτο και στην συνέχεια έχασε πολλές μεγάλες ευκαιρίες για να διευρύνει το προβάδισμα του. Δεν ήταν εύστοχο όμως και παραλίγο να το πληρώσει καθώς στο 79΄οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων όμως έσωσε την ομάδα του αποκρούοντας το! Στο 86΄το Σίνδεϊ έκανε το 2-0 και αυτό ήταν και το τελικό σκορ. Με αυτή την νίκη έφτασε τους 35 βαθμούς και βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας, στο μείον 1 από την δεύτερη Βίκτορι και στο μείον 5 από την Περθ Γκλόρι. Το γεγονός πως οι δύο πρώτες παίζουν μεταξύ τους έχει ένα ακόμα κίνητρο για την νίκη στην σημερινή αναμέτρηση και να ωφεληθεί βαθμολογικά.

Το Μπρισμπέιν "αυτοκτόνησε " την προηγούμενη αγωνιστική και είναι άγνωστο αν θα το έχει ξεπεράσει. Συν ότι θα έχει και πολλές απουσίες οπότε είναι ακόμα πιο δύσκολο να πάρει κάτι από το ματς. Το Σίδνεϊ από την πλευρά του υπερέχει ποιοτικά και είναι και σε καλή κατάσταση. Θεωρώ πως οι φιλοξενούμενοι θα φτάσουν σε μια άνετη νίκη και θα το συνδυάσω με τα πολλά γκολ, άλλωστε τα ματς των γηπεδούχων έχουν σχεδόν πάντα πολλά τέρματα. 2 & OVER 2,5