02/08 21:30
Προστέθηκε 2019/02/08 18:58 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Away/Over (Result/Total Goals 2.5) @137 10/10 +13.70

Για την 23η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος η Ρόμα των πολλών απουσιών έχει δύσκολη έξοδο στην έδρα της ουραγού Κιέβο.

Η Κιέβο δεν ξέρει αν πρέπει να γελάει η να κλαίει με την ισοπαλία 2-2 στην έδρα της Έμπολι. Ναι μεν δεν έχασε, από μια ομάδα με τον ίδιο στόχο της παραμονής, αλλά το γεγονός ότι προηγήθηκε 2-0 αλλά δεν κέρδισε φέρνει σχετική απογοήτευση. Άνοιξε το σκορ στο 31΄ και στο 45΄έκανε δύο τα τέρματα της αλλά στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου δέχθηκε την μείωση του σκορ. Στο ξεκίνημα της επανάληψης δέχθηκε και την ισοφάριση και επηρεασμένη με την εξέλιξη του ματς κόιταξε τουλάχιστον να μην ηττηθεί. Παραμένει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 9 βαθμούς , στο μείον 9 από την σωτηρία και όλα δείχνουν πως δύσκολα θα αποφύγει τον υποβιβασμό. Εντός έχει 1 νίκη , 4 ισοπαλίες και 6 ήττες.

Η Ρόμα ξεπέρασε το σοκ της βαριάς ήττας στο κύπελλο από την Φιορεντίνα (7-1) και μετά από καλή εμφάνιση ήρθε ισόπαλη 1-1 στο ντέρμπι με την Μίλαν. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 26΄, στην πρώτη καλή φάση των Μιλανέζων αλλά στην συνέχεια ήταν καλύτερη και κυνήγησε την ισοφάριση. Τα κατάφερε με το ξεκίνημα της επανάληψης αλλά όχι και την ανατροπή καθώς έπεσε πάνω σε έναν εκπληκτικό Ντοναρούμα. Βρίκσεται στην 7η θέση της βαθμολογίας με 35 βαθμούς και θέλει απόψε με νίκη να βρεθεί έστω και προσωρινά στην πρώτη τετράδα, μεταφέροντας το άγχος και την πίεση στους άλλους διεκδικητές της θέσης. Μειονέκτημα οι πολλές απουσίες στην σημερινή αναμέτρηση αλλά και το γεγονός πως θα έχει το μυαλό της και στο ματς της κόντρα στην Πόρτο για την φάση των 16 του Cgampions League.

Η Ρόμα είναι το φαβορί της αναμέτρησης άσχετα αν έχει σημαντικές απουσίες. Η Κιέβο από την άλλη βλέπει τα περιθώρια να στενεύουν και ψάχνει ένα μικρό θαύμα για να σώσει την κατηγορία. Η Ρόμα υπερέχει ποιοτικά και έχει τον πρώτο λόγο και θα την εμπιστευτώ με συνδυασμό τα πολλά γκολ. 2 & OVER 2,5 γκολ.