2019/02/08 19:35 bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @137 10/10

Για την 21η αγωνιστική του Γερμανικού πρωταθλήματος η Μάιντς υποδέχεται την Μπάγιερ Λεβερκούζεν.

Από ήττα με κάτω τα χέρια προέρχεται η Μάιντς καθώς το 3-0 στην έδρα της Αουγκσμπουργκ δείχνει την εικόνα του ματς. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο και στο 34΄ οι γηπεδούχοι μεγάλωσαν το προβάδισμα τους. Μια από τα ίδια στο δεύτερο ημίχρονο και στο 54΄δέχεται και τρίτο τέρμα. Η ίδια δεν μπόρεσε να αντιδράσει σε καμία στιγμή του ματς κάνοντας ίσως την χειρότερη εμφάνιση της σαιζόν μένοντας επιθετικά στο μηδέν μετά από πολλές αγωνιστικές. Με αυτή την ήττα έμεινε στους 27 βαθμούς και στην 11η θέση της βαθμολογίας και θέλει σήμερα να επιστρέψει στις νίκες. Εντός έδρας έχει ρεκόρ 4 νίκες , 4 ισοπαλίες και 2 ήττες.

Η Λεβερκούζεν προέρχεται από μεγάλη εντός έδρας νίκη επί της πρωταθλήτριας Μπάγερν Μονάχου με 3-1. Εντυπωσιακό το γεγονός πως ενώ έκλεισε το ημίχρονο πίσω στο σκορ, στην επανάληψη ήταν κλάσεις ανώτερη και έφτασε στην μεγάλη ανατροπή. Έτσι με την τέταρτη νίκη της στα τελευταία 5 ματς έφτασε τους 30 βαθμούς και στην 7η θέση της βαθμολογίας μπαίνοντας για τα καλά στην μάχη για ευρωπαϊκή συμμετοχή. Εκτός έδρας έχει σε 10 ματς 4 νίκες, 2 ισοπαλίες και 4 ήττες. Μεσοβδόμαδα όμως απογοήτευσε για το κύπελλο καθώς ηττήθηκε εκτός έδρας από την Χάιντενχαϊμ με 2-1 και αποκλείστηκε από την συνέχεια της διοργάνωσης! Προηγήθηκε στο πρώτο μέρος αλλά στην επανάληψη οι γηπεδούχοι σκόραραν 2 φορές κάνοντας την ανατροπή! Προσπάθησε στο υπόλοιπο του ματς η Λεβερκούζεν να αντιδράσει αλλά χωρίς ουσιαστικό αποτέλεσμα και έτσι ήρθε δίκαια ο αποκλεισμός.

Η Μάιντς προέρχεται από ήττα και άσχημη εμφάνιση και θέλει σήμερα στην παντα δυνατή έδρα της να βγάλει αντίδραση. Η Λεβερκούζεν από την άλλη από την τεράστια νίκη στο πρωτάθλημα πήγε στην αποκλεισμό σοκ του κυπέλλου. Σκοράρουν και οι δύο με ευκολία και περιμένω το ίδιο να γίνει και απόψε. Θα ποντάρω στα πολλά γκολ και στο OVER 3,5.