02/09 14:30
Προστέθηκε 2019/02/09 09:41 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Away/Over (Result/Total Goals 2.5) @120 10/10 +12.00

Για την 26η αγωνιστική της Premier League η Φούλαμ θα φιλοξενήσει την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Από ήττα με 2-0 από την Κρίσταλ Πάλας προέρχεται η Φούλαμ στο Λονδρέζικο ντέρμπι της περασμένης εβδομάδας. Ήταν για ένα ακόμα εκτός έδρας ματς κακή και δεχόμενη από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο, ηττήθηκε δίκαια.Έτσι μετά την νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής επί της Μπράϊτον εντός έδρας, επέστρεψε στις ήττες. Παραμένει πολύ χαμηλά στην βαθμολογία καθώς βρίσκεται στην 19η θέση με 17 βαθμούς, στο μείον 7 από την γραμμή σωτηρίας και όσο περνάνε οι αγωνιστικές όλο και πιο δύσκολο γίνετε το έργο της. Εντός έδρας έχει 4 νίκες, 3 ισοπαλίες και 5 ήττες.

Η Μάντσεστερ επανήλθε άμεσα στις επιτυχίες καθώς πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Λέστερ με 1-0. Μπήκε δυνατά και άνοιξε το σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο και στην συνέχεια δεν είχε ιδιαίτερα προβλήματα να κρατήσει το προβάδισμα ως το τέλος του ματς. Αυτή ήταν η έβδομη νίκη της στα τελευταία οκτώ ματς και όλα με τον Σόλσκιερ στον πάγκο της και πλέον έχει μπει για τα καλά στο κόλπο της τετράδας. Βρίσκεται στην 5η θέση με 48 βαθμούς, έχοντας 2 βαθμούς λιγότερους από την 4η Τσέλσι, την οποία μπορεί να την προσπεράσει στην βαθμολογία αν η ομάδα του Λονδίνου ηττηθεί στο δικό της παιχνίδι με την Μάντσετσερ Σίτι. Εκτός έδρας έχει ρεκόρ 7 νίκες, 2 ισοπαλίες και 4 ήττες.

Η Φούλαμ το παλεύει, αλλά δείχνει πως δεν μπορεί. Έχει μεγάλες αδυναμίες και με διαφορά την χειρότερη άμυνα της κατηγορίας. Θεωρώ απίθανο να μπορέσει να κρατήσει την φορμαρισμένη Μάντσεστερ μακριά από την εστία της. Με νίκη η ομάδα του Σόλσκιερ μπορεί να την βρει στο τέλος της αγωνιστικής μέσα στην τετράδα και δεν νομίζω να αφήσει την ευκαιρία να πάει χαμένη. Επιλογή μου είναι η νίκη των 'κόκκινων διαβόλων' και θα το συνδυάσω με τα πολλά γκολ.