02/09 17:00
Προστέθηκε 2019/02/09 15:19 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: Match Winner @280 4/10 -4.00

Για την 26η αγωνιστική της Premier League η Κρίσταλ Πάλας θα φιλοξενήσει την Γουέστ Χαμ.

Από σημαντική βαθμολογική ανάσα προέρχεται η Κρίσταλ Πάλας καθώς νίκησε την περασμένη εβδομάδα την Φούλαμ με 2-0. Ήταν αρκετά καλύτερη από την αντίπαλο της και κέρδισε δίκαια πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Έτσι έφτασε τους 26 βαθμούς και την 14η θέση της βαθμολογίας και στο συν 4 από την ζώνη υποβιβασμού.

Η Γουέστ Χαμ έμεινε στο 1-1 την Δευτέρα το βράδυ στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Λίβερπουλ βάζοντας τέλος στο σερί 3 ηττών που είχε σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 22΄αντέδρασε άμεσα και στα επόμενα λεπτά ισοφάρισε. Στην συνέχεια απειλήθηκε ελάχιστα από την μεγάλη αντίπαλο της και μάλιστα αν μια ομάδα έπρεπε να κερδίσει ήταν αυτή. Τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα την έχουν αφήσει πίσω στην βαθμολογία και συγκεκριμένα στην 12η θέση με 32 βαθμούς, στο μείον 6 πλέον από την επτάδα που δίνει ευρωπαϊκή συμμετοχή.

Μίνι Λονδρέζικο ντέρμπι με την Πάλας να είναι δυνατή εντός αλλά την Γουέστ Χαμ να έρχεται από αποτέλεσμα ψυχολογίας. Θεωρώ πως οι φιλοξενούμενοι έχουν μεγαλύτερη ποιότητα και μπορούν να συνεχίσουν τη θετική παράδοση των τελευταίων ετών και να πάρουν το τρίποντο. Νίκη για Γουέστ Χαμ .