2019/02/09 18:28 bet title Home/Over (Result/Total Goals 3.5) @110 10/10

Για την 21η αγωνιστική του Αγγλικού πρωταθλήματος η Μπάγερν Μονάχου θα φιλοξενήσει την Σάλκε.

Η Μπάγερν παρότι προηγήθηκε στο ημίχρονο στο Βερολίνο κόντρα στην Χέρτα δεν μπόρεσε να κρατήσει το προβάδισμα. Στην επανάληψη πλήρωσε τα πολλά αμυντικά της λάθη και δεχόμενη 3 τέρματα γνώρισε την τέταρτη φετινή της ήττα. Έτσι έχασε την ευκαιρία να μειώσει την διαφορά από την πρώτη Ντόρτμουντ που άφηνε δύο βαθμούς στην έδρα της Άιντραχτ. Πλέον η διαφορά είναι στους 7 βαθμούς και όλο και δυσκολεύει η υπόθεση τίτλος , αν και στο παρελθόν έχει ανατρέψει ανάλογες καταστάσεις. Φέτος πάντως η αλήθεια είναι πώς δεν πείθει ότι μπορεί να τα καταφέρει.Εντός έδρας έχει 5 νίκες, 3 ισοπαλίες και 2 ήττες. Μεσοβδόμαδα για το κύπελλο νίκησε στο Βερολίνο την Χέρτα 3-2 στην παράταση και πέρασε στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Η Σάλκε προέρχεται από την ήττα με 2-0 κόντρα στην Γκλάντμπαχ στο ματς της περασμένης εβδομάδας. Ήταν για ένα ακόμα ματς κακή, δεν μπορούσε να δημιουργήσει φάσεις στην αντίπαλη εστία και όταν στο 59΄έμεινε με 10 παίχτες όλα έγιναν πιο δύσκολα. Τελικά δεν άντεξε και στο τελευταία λεπτά δέχθηκε 2 τέρματα για να έρθει το τελικό 2-0. Πλέον βρίσκεται στην 12η θέση με 22 βαθμούς και πολύ μακριά από τις ομάδες που διεκδικούν ευρωπαϊκή συμμετοχή. Μόνο θετικό αυτή την εποχή η καλή εμφάνιση και νίκη πρόκριση στα προημιτελικά του κυπέλλου μετά το 4-1 κόντρα στην Φορτούνα Ντίσελντορφ. Πλέον αναμένεται να ρίξει εκεί ακόμα μεγαλύτερο βάρος καθώς είναι η μόνη ελπίδα της για να παίξει του χρόνου στην Ευρώπη.

Η Μπάγερν δεν έχει περιθώρια για απώλεια βαθμών και ήδη ξέρει πως η Μπορούσια πέταξε δύο ακόμα βαθμούς μόλις τώρα καθώς ήρθε ισοπαλία 3-3 εντός με την Χόφενχάιμ. Αυτό πιστεύω πως θα την κάνει να πετάει φωτιές και να πάρει μια εύκολη νίκη. Η Σάλκε αυτή την εποχή δεν μπορεί να της σταθεί εμπόδιο. 1 & OVER 3,5 γκολ.