2019/02/10 15:28 bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @162 10/10

Για την 21η αγωνιστική του Γερμανικού πρωταθλήματος η Βερντερ Βρεμης υποδέχεται την Αουγκσμπουργκ.

Η Βέρντερ προέρχεται από ισοπαλία 1-1 εκτός έδρας στην Νυρεμβέργη την προηγούμενη αγωνιστική. Προηγήθηκε στο 63΄ αλλά δεν μπόρεσε να το κρατήσει και λίγα λεπτά πριν το τέλος του ματς δέχθηκε την ισοφάριση. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία στο πρωτάθλημα και με μόλις 2 νίκες στα τελευταία 12 ματς έχει υποχωρήσει στην 10η θέση με 27 βαθμούς. Μεσοβδόμαδα πήρε πολύ μεγάλη πρόκριση για τα προημιτελικά του κυπέλλου παίρνοντας την πρόκριση από την Ντόρτμουντ εκτός έδρας στα πέναλτι με 4-2. Στην κανονική διάρκεια του ματς οι δύο ομάδες έμεναν στο 1-1 ενώ στην παράταση με εκπληκτικό ρυθμό έφτασαν στο 3-3! Με αυτή την πρόκριση παρέμεινε στο κόλπο για έξοδο στην Ευρώπη μέσο της συγκεκριμένης διοργάνωσης.

Η Αουγκσμπουργκ υποδέχτηκε την Μάιντς στο τελευταίο ματς πρωταθλήματος και την νίκησε εύκολα με 3-0. Ήταν μετά από καιρό αποφασιστική για να φτάσει στην νίκη και τα κατάφερε καθώς προηγήθηκε στο ημίχρονο με 2-0 με 2 εύστοχα χτυπήματα πέναλτι. Και στην επανάληψη ήταν εξίσου καλή και πέτυχε ένα ακόμα τέρμα. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη μετά από 10 ματς και πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα φτάνοντας τους 18 βαθμούς και στην 15η θέση της βαθμολογίας. Μεσοβδόμαδα πήρε και αυτή την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου μετά την νίκη της με 1-0 επί της Χόλσταϊν Κιελ. Δυσκολεύτηκε κυρίως στο πρώτο μέρος, ανέβηκε στην επανάληψη και τελικά βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 85΄.

Η Βέρντερ προέρχεται από τεράστια πρόκριση στο κύπελλο που της έφτιαξε την ψυχολογία. Το θέμα είναι βέβαια πως μπορεί απόψε να της βγει και κούραση μετά το εξαντλητικό παιχνίδι που έφτασε στα πέναλτι. Η Αουγκσμπουργκ από την πλευρά της δεν έχει περιθώρια να διαλέγει παιχνίδια στην προσπάθεια της να παραμείνει στην κατηγορία. Δύσκολη πρόβλεψη σημείου αλλά περιμένω ματς με πολλές φάσεις και μιας και οι άμυνες και των δύο δεν είναι και οι καλύτερες να έχουμε πολλά γκολ. OVER 3,5