Paderborn v FC Koln

02/15 19:30
Προστέθηκε 2019/02/15 15:29 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @110 10/10 +11.00

Για την 22η αγωνιστική της δεύτερης κατηγορίας του Γερμανικού πρωταθλήματος η Πάντερμπον θα φιλοξενήσει την Κολωνία.

Από εκτός έδρας νίκη επί της Μπόχουμ με 2-1 προέρχεται η Πάντερμπον. Προηγήθηκε με γκολ από τα αποδυτήρια, καθώς πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό είχε σκοράρει, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έκανε και δεύτερο τέρμα παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα. Στο δεύτερο μέρος πρόσεξε περισσότερο την άμυνα της, δέχθηκε στο 79΄την μείωση του σκορ αλλά δεν κινδύνεψε περαιτέρω. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της φτάνοντας τους 37 βαθμούς και στην έβδομη θέση, μόλις στο μείον 2 από την τρίτη θέση που δίνει συμμετοχή στα πλέι οφ ανόδου. Εντός έδρας παραμένει χωρίς ήττα μετά από 11 ματς έχοντας 5 νίκες και 6 ισοπαλίες. Στο πρώτο ματς είχε πετύχει εντυπωσιακή νίκη με 5-3 μέσα στην Κολωνία!

Η Κολωνία υποδέχτηκε την προηγούμενη εβδομάδα την Σαν Πάουλι, στο ντέρμπι της αγωνιστικής, και επικράτησε εύκολα με 4-1. Μπήκε μπροστά στο σκορ στο 32΄, λίγα λεπτά αργότερα δέχθηκε την ισοφάριση αλλά στην επανάληψη κυριάρχησε πλήρως πετυχαίνοντας 3 τέρματα για να φτάσει στο τελικό 4-1. Πρώτη νίκη για την νέα χρονιά που την φέρνει στην δεύτερη θέση με 39 βαθμούς στην προσπάθεια που κάνει για επάνοδο στην μεγάλη κατηγορία. Εκτός έδρας είναι αρκετά δυνατή και με ρεκόρ 6 νίκες, 2 ισοπαλίες και 1 ήττα είναι η δεύτερη καλύτερη συγκομιδή της κατηγορίας , μετά το Αμβούργο.

Ματς ανάμεσα στις δύο καλύτερες επιθέσεις της κατηγορίας, έχοντας σκοράρει αμφότερες πάνω από 50 γκολ μέχρι στιγμής. Πάντα στα παιχνίδια τους έχουμε πολλά γκολ ενώ χαρακτηριστικό είναι πως στην μεταξύ τους αναμέτρηση στον πρώτο γύρο σημειώθηκαν 8 τέρματα! Και οι δύο ομάδες θέλουν τους βαθμούς της νίκης για να κάνουν ένα ακόμα βήμα προς την άνοδο. Με πρώτο λοιπόν μέλημα την επίθεση τους και οι δύο τι πιο λογικό να έχουμε και σήμερα γκολ και θέαμα….θα ποντάρω στο OVER 3,5 γκολ.