2019/02/20 17:34 bet title Draw/Away (Double Chance) @-111 10/10

Η Μπορντό υποδέχεται την Γκινγκάμπ σε εξ αναβολής παιχνίδι της 17ης αγωνιστικής του Γαλλικού πρωταθλήματος.

Μετά από 3 σερί ήττες, η Μπορντό επέστρεψε την Κυριακή το μεσημέρι στις νίκες καθώς επικράτησε της Τουλούζ εντός έδρας με 2-1. Μπήκε πάρα πολύ δυνατά και στην πρώτη φάση του ματς ευτύχησε να ανοίξει το σκορ. Στο δεύτερο μέρος ισοφαρίστηκε στο 70΄αλλά πήρε το τρίποντο με γκολ στο 82΄. Με αυτή την νίκη έφτασε τους 31 βαθμούς και στην 13η θέση της βαθμολογίας, χωρίς στόχους πλέον καθώς είναι μακριά από τις θέσεις που δίνουν ευρωπαϊκό εισιτήριο ενώ είναι απίθανο να κινδυνέψει με υποβιβασμό. Εντός έδρας έχει ρεκόρ 6 νίκες, 4 ισοπαλίες και 2 ήττες.

Η Γκινγκάμπ παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με 14 βαθμούς και έχει δύσκολο έργο για παραμονή στην κατηγορία. Στο μείον 7 από την γραμμή σωτηρίας αλλά δείχνει στα τελευταία ματς να το παλεύει. Την Παρασκευή το βράδυ είχε δύσκολο έργο κόντρα στην Λιόν αλλά έχασε στις λεπτομέρειες με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 15΄, ισοφάρισε λίγο αργότερα αλλά στο 35΄οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα. Η τύχη της γύρισε την πλάτη στις καθυστερήσεις του ματς καθώς είδε την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι και έτσι δεν μπόρεσε να πάρει έναν πολύτιμο βαθμό. Αρκετά αδύναμη εκτός έδρας καθώς σε 12 ματς έχει 2 νίκες, 2 ισοπαλίες και 8 ήττες.

Η Μπορντό προέρχεται από συνεχόμενες μέτριες εμφανίσεις και είναι χωρίς στόχους πλέον, οπότε δυσκολεύεται να βρει κίνητρο μέχρι να τελειώσει η χρονιά. Η Γκινγκάμπ από την άλλη βλέπει τα περιθώρια να στενεύουν και στα τελευταία ματς βγάζει μια πολύ καλή εικόνα. Το κίνητρο είναι από την πλευρά των φιλοξενούμενων, ακόμα και η αγωνιστική κατάσταση των τελευταίων αγωνιστικών, και θα ποντάρω τουλάχιστον να μην χάσουν.Το γεγονός πως κερδίζουν δύσκολα εκτός με οδηγεί να κάνω κάλυψη και στην ισοπαλία. Χ2 η επιλογή μου.