Eintracht Frankfurt v Shakhtar Donetsk

02/21 19:55
Προστέθηκε 2019/02/21 09:28 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @-152 6/10 +3.96

Η Άιντραχτ θα υποδεχτεί την Σαχτάρ στο δεύτερο ματς για την φάση των 32 του Europa League. Σε περίπτωση ίδιου σκορ με το πρώτο ματς θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

Η Άιντραχτ απέσπασε ισοπαλία 2-2 στο πρώτο ματς στην Ουκρανία και πήρε ένα μικρό προβάδισμα πρόκρισης. Θα μπορούσε βέβαια να είχε πάρει ακόμα και την νίκη έχοντας αριθμητικό πλεονέκτημα από πολύ νωρίς στο ματς, ενώ προηγήθηκε και δύο φορές στο σκορ, μια σε κάθε ημίχρονο. Στο εγχώριο πρωτάθλημα βρίσκεται στην 7η θέση με 34 βαθμούς δίνοντας μάχη για να κερδίσει εκ νέου ευρωπαϊκό εισιτήριο με καλές πιθανότητες να πετύχει τον στόχο της.

Η Σαχτάρ βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει και τις δύο φορές που οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα κι έτσι άφησε ανοιχτούς λογαριασμούς στην υπόθεση πρόκριση. Αποτέλεσμα πέρα για πέρα θετικό για την Ουκρανική ομάδα, αν σκεφτεί κανείς πως αναγκάστηκε από το 11΄ να παίξει με παίχτη λιγότερο. Μειονέκτημα είναι το γεγονός πως το πρωτάθλημα της χώρας της έχει διακοπή από τις αρχές Δεκεμβρίου, με αποτέλεσμα να υστερεί σε αγωνιστική κατάσταση σε σχέση με την αντίπαλο της. Άλλωστε αυτό φάνηκε και στο πρώτο ματς καθώς όσο περνούσε η ώρα έπεφτε ο ρυθμός της.

Η Άιντραχτ συνεχίζει να εντυπωσιάζει στην διοργάνωση και μετά τις 6/6 νίκες στον όμιλο, απέφυγε την ήττα στην Ουκρανία και θα ψάξει στην έδρα της την νίκη πρόκρισης. Η Σαχτάρ από την άλλη, παρότι προερχόταν από μεγάλη διακοπή, έδειξε πως έχει τρομερή ποιότητα ενώ διαθέτει παράλληλα και μεγάλη ευρωπαϊκή εμπειρία. Αμφότερες έχουν μεγάλη ευκολία στο σκοράρισμα και περιμένω να το δείξουν και στην δεύτερη αναμέτρηση ειδικά από την στιγμή που το σκορ του πρώτου ματς αφήνει ανοιχτή την υπόθεση πρόκριση. Επιλογή μου το Over 2,5 γκολ σε αυτή την αναμέτρηση.