2019/02/24 18:21 bet title Home/Yes (Results/Both Teams To Score) @300 6/10

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον Άρη για την 22η αγωνιστική της Super League.

Άλλη μια παράσταση για τον ΠΑΟΚ την προηγούμενη αγωνιστική στο εκτός έδρας ματς κόντρα στον Απόλλων Σμύρνης. Είχε εύκολο απόγευμα όπως μαρτυράει και το τελικό 5-1 και πλέον το θέμα δεν είναι αν θα πάρει το πρωτάθλημα αλλά αν θα διατηρήσει παράλληλα και το αήττητο! Συμπλήρωσε ήδη 19 νίκες σε 21 ματς και ο στόχος είναι τα ρεκόρ και το απόλυτο των νικών ως το τέλος του πρωταθλήματος.

Ο Άρης δεν κατάφερε να συνεχίσει το σερί νικών που είχε το τελευταίο διάστημα καθώς υποχρεώθηκε σε ισοπαλία 1-1 στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον Πανιώνιο. Σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη του ματς έπαιξε το γεγονός πως οι γηπεδούχοι αναγκάστηκαν από το 11΄να παίξουν με παίχτη λιγότερο. Παρόλα αυτά αυτοί ήταν που βρήκαν πρώτοι τον δρόμο προς τα δίχτυα με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, όμως η ομάδα της Νέας Σμύρνης ισοφάρισε λίγα λεπτά αργότερα. Το τελικό 1-1 διατήρησε τον Αρη σε θέση ισχύος σε ότι αφορά την μάχη της Ευρώπης, με την ομάδα του Παντελίδη να φτάνει τους 33 βαθμούς και να παραμένει στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Το μεγάλο ντέρμπι της πόλης που εκτός από το γόητρο αμφότερες έχουν και μεγάλο κίνητρο. Ο ΠΑΟΚ βαδίζει ακάθεκτος προς την κατάκτηση του τίτλου, ενώ ο Άρης παλεύει για την είσοδό του στην πεντάδα. Οι γηπεδούχοι είναι το μεγάλο φαβορί της αναμέτρησης και έχουν τον πρώτο λόγο για την νίκη αλλά ο Άρης έχει την ποιότητα να πετύχει τουλάχιστον ένα τέρμα. Θα ποντάρω στην νίκη του ΠΑΟΚ και θα το συνδυάσω να σκοράρουν οι «κίτρινοι». Πρόταση μου το 1 & GG