02/25 17:15
Προστέθηκε 2019/02/25 14:48 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Home/Over (Result/Total Goals 2.5) @-139 6/10 +4.32

Για την 22η αγωνιστική της Super League ο Ολυμπιακός θα υποδεχτεί τον ΟΦΗ.

Δεν τα κατάφερε στο Κίεβο ο Ολυμπιακός, μετά την ήττα του με 1-0 αποκλείστηκε από την επόμενη φάση του Europa League. Πήγε να υπερασπίσει το 2-2 του πρώτου ματς στον Πειραιά και σε μια στιγμή αμυντικής αδράνειας δέχτηκε το γκολ και παρότι στην συνέχεια είχε τις ευκαιρίες του δεν μπόρεσε να τις αξιοποιήσει. Στο πρωτάθλημα προέρχεται από μεγάλη εντός έδρας νίκη με 4-1 κόντρα στην ΑΕΚ, παρά το γεγονός πως έκλεισε το ημίχρονο πίσω στο σκορ. Στην επανάληψη σκόρπισε την αντίπαλο του φιλοδωρώντας την με 4 τέρματα! Έτσι εξασφάλισε ουσιαστικά την δεύτερη θέση που δίνει συμμετοχή στα προκριματικά του Champions League της επόμενης σεζόν.

O ΟΦΗ έπαιζε την περασμένη εβδομάδα ένα από τα σημαντικότερα παιχνίδια της φετινής σαιζόν, αλλά δεν στάθηκε αντάξιος των περιστάσεων. Φιλοξένησε την Λαμία και με την ήττα με 3-1 έμπλεξε για τα καλά σε σενάρια υποβιβασμού. Ήταν καλός στο πρώτο μέρος χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρει αλλά δεν τα κατάφερε. Στο δεύτερο μέρος μόλις δέχτηκε το πρώτο γκολ στο 57΄ κατέρρευσε με αποτέλεσμα να ηττηθεί εύκολα. Ένα αποτέλεσμα που κρατά τον ΟΦΗ στο -3 από τη θέση των μπαράζ και στο -4 από την απευθείας σωτηρία.

Ο Ολυμπιακός θέλει να διασκεδάσει τα εντυπώσεις μετά τον αποκλεισμό από την Ευρώπη και έχει την ευκαιρία κόντρα σε έναν αδύναμο αντίπαλο να φτάσει σε μια άνετη νίκη. Ο ΟΦΗ έχει πολλά προβλήματα και μάλλον πρέπει να αναζητήσει σε άλλα παιχνίδια τους βαθμούς που θα τον κρατήσουν στην κατηγορία. . Περιμένω ξέσπασμα του Ολυμπιακού και μια εύκολη νίκη του με αρκετά γκολ. 1 & OVER 2,5