03/02 16:30
Προστέθηκε 2019/03/02 15:10 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Home/Over (Result/Total Goals 3.5) @350 10/10 +35.00

Για την 24η αγωνιστική της Bundesliga η Άιντραχτ θα φιλοξενήσει την Χόφενχαϊμ.

Η Άιντραχτ χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα επικράτησε στο Αννόβερο με 3-0 και συνέχισε το αήττητο σερί του για το 2019. Έχασαν πολλές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος για να ανοίξουν το σκορ αλλά δεν πτοήθηκαν, με τον ίδιο ρυθμό μπήκαν στην επανάληψη και βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα 3 φορές. Προερχόταν και από μια ακόμα νίκη, μεσοβδόμαδα επικράτησαν της Σαχτάρ 3-0 και πήραν την πρόκριση για τους 16 του Europa League. Με την ψυχολογία στα ύψη περιμένει σήμερα την Χόφεχνάιμ και θέλει να συνεχίσει την εντυπωσιακή της πορεία και να κάνει ένα ακόμα βήμα για εκ νέου ευρωπαϊκό εισιτήριο. Βρίσκεται στην 6η θέση με 37 βαθμούς, μπορεί να διεκδικήσει ακόμα και την τετράδα που οδηγεί στο επόμενο Champions League.

Με πολύτιμη ισοπαλία 1-1 έφυγε από την έδρα της Λειψίας την Δευτέρα το βράδυ η Χόνφεχαϊμ. Αποτέλεσμα που της αφήνει ανάμεικτα συναισθήματα καθώς να μεν έφυγε με τον βαθμό κόντρα σε έναν δύσκολο αντίπαλο αλλά κρατούσε το τρίποντο μέχρι το 89΄. Είχε προηγηθεί από τα μισά του πρώτου ημιχρόνου , στην συνέχεια έδωσε ιδιαίτερη προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα αλλά δεν άντεξε ως το τέλος. Παραμένει κοντά στις θέσεις που δίνουν ευρωπαϊκή συμμετοχή με την 8η θέση και τους 34 βαθμούς. Δύσκολο έργο σήμερα κόντρα στην φορμαρισμένη ΄Αιντραχτ αλλά δεν έχει περιθώρια για απώλεια βαθμών καθώς θα δει την διαφορά να μεγαλώνει από τις προπορευόμενες ομάδες.

Ματς εξάποντο με φόντο την ευρωπαϊκή συμμετοχή. Η Άιντραχτ είναι σε τρομερή κατάσταση και έχει τον πρώτο λόγο για την νίκη. Η Χόφενχαϊμ από την πλευρά της μπορεί να μην χάνει εύκολα αλλά πληρώνει τα εύκολα αμυντικά της λάθη. Οι γηπεδούχοι θα φτάσουν θεωρώ στην νίκη αλλά το αγωνιστικό στυλ και των δύο μας οδηγεί και στα πολλά γκολ.

Πρόταση : 1 & OVER 3,5