2019/03/05 18:51 bet title Dortmund/Dortmund (HT/FT Double) @200 10/10

Αγώνας ρεβάνς για την φάση των 16 ανάμεσα στην Ντόρτμουντ και την Τότεναμ. Σε ισχύ το εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση νίκη των γηπεδούχων με 3-0 θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

Η Ντόρτμουντ ψάχνει την μεγάλη ανατροπή για την πρόκριση μετά την ήττα της στο πρώτο ματς με 3-0. Πλήρωσε την πολύ κακή εμφάνιση στο δεύτερο μέρος, διάστημα στο οποίο δέχθηκε όλα τα γκολ της συνάντησης, με τα 2 μάλιστα στο τελευταίο δεκάλεπτο. Είναι φανερό πως το τελευταίο διάστημα δεν είναι σε καλή κατάσταση, με χαρακτηριστικό πως στα πρόσφατα 7 ματς σε όλες της διοργανώσεις μετράει μόλις μια νίκη. Από ήττα προέρχεται και στο Γερμανικό πρωτάθλημα καθώς ηττήθηκε από την Άουγκσμπουργκ με 2-1 και είδε την Μπάγερν Μονάχου να την πιάνει στην βαθμολογία στην μάχη για τον τίτλο.

Η Τότεναμ μετά το επιβλητικό 3-0 στο πρώτο ματς έχει τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στα προημιτελικά της διοργάνωσης. Πλέον της αρκεί είτε να σκοράρει έστω μια φορά είτε να αποφύγει στην ουσία μια συντριβή για να πετύχει τον στόχο της. Το τελευταίο διάστημα δεν έχει ανάλογα αποτελέσματα στην εγχώριο πρωτάθλημα . Στα τελευταία 3 ματς δεν έχει καταφέρει να πάρει νίκη, με τελευταίο αντίπαλο την Άρσεναλ στο τοπικό ντέρμπι. Μετά από ένα ενδιαφέρον παιχνίδι έμεινε στην ισοπαλία 1-1 , ισοφαρίζοντας στο 74΄ το 1-0 του πρώτου ημιχρόνου. Παραμένει πάντως μέσα στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας με 61 βαθμούς και διεκδικεί με αξιώσεις συμμετοχή και στο προσεχές Champions League.

Η Ντόρτμουντ αναζητά ένα μικρό θαύμα για να περάσει στην επόμενη φάση. Η Τότεναμ από την άλλη ξέρει πως μπορεί να περάσει ακόμα και με μια απλή ήττα. Περιμένω από τους γηπεδούχους να μπαίνουν δυνατά στο ματς για να σκοράρουν από νωρίς και να κάνουν το ματς ροντέο. Θεωρώ πως θα φτάσουν στην νίκη , άσχετα με το αν πάρουν την πρόκριση και θα το ρισκάρω από ημίχρονο. Άλλωστε αν δεν πάνε μπροστά στο σκορ από το πρώτο μέρος τότε η επανάληψη θα είναι για αυτούς τυπικής διαδικασίας.

Πρόταση : Ντόρτμουντ – Τότεναμ 1/1