2019/03/07 09:07 bet title Home/Yes (Results/Both Teams To Score) @375 10/10

Σε ένα από τα πιο ενδιαφέρον ζευγάρια για την φάση των 16 του Europa League η Άιντραχτ θα φιλοξενήσει στο πρώτο ματς την Ίντερ.

Εντυπωσιάζει η Άιντραχτ με την πορεία της στο Europa League, καθώς μετά το απόλυτο νικών στην φάση των ομίλων απέκλεισε εύκολα στον προηγούμενο γύρο την Σαχτάρ Ντόνετσκ. Απέσπασε ισοπαλία 2-2 στο πρώτο ματς στην Ουκρανία και στην ρεβάνς δεν της άφησε περιθώρια συντρίβοντας την με 4-1. Εντυπωσιάζει και στο πρωτάθλημα Γερμανίας καθώς μετά από 24 αγωνιστικές βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας και διεκδικεί θέση στην πρώτη τετράδα που δίνει συμμετοχή στο προσεχές Champions League. Το Σάββατο μετά από ένα εντυπωσιακό παιχνίδι επικράτησε της Χόφεχνάϊμ με 3-2. Δεν ήταν ιδιαίτερα καλή και μέχρι το 65΄έχανε με 2-1 αλλά εκμεταλλεύτηκε το γεγονός πως εκείνο το σημείο έμεινε η αντίπαλος της με 10 παίχτες. Στην συνέχεια ανέβηκε. πίεσε την αντίπαλος της με 2 γκολ στα τελευταία λεπτά έκανε την μεγάλη ανατροπή!

Η Ίντερ δεν είχε πρόβλημα στον προηγούμενο γύρο κόντρα στην Ραπίντ Βιέννης και με 2 νίκες πήρε το εισιτήριο για την φάση των 16. Είναι από τα μεγαλύτερα ονόματα της διοργάνωσης και φιλοδοξεί να φτάσει ως το τέρμα, γιατί όχι και στην κατάκτηση του τροπαίου. Στο πρωτάθλημα έχει μείνει εκτός διεκδίκησης της πρώτης θέσης από πολύ νωρίς με μοναδικό πλέον στόχο θέση στην τετράδα, οτιδήποτε άλλο θα είναι τεράστια αποτυχία. Προέρχεται από ήττα στην έδρα της Κάλιαρι με 2-1 προβληματίζοντας ξανά με την απόδοση της. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 31΄, ισοφάρισε στο 38΄αλλά δεν μπόρεσε να το κρατήσει και λίγα λεπτά αργότερα δέχθηκε το 2-1. Στην επανάληψη είχε ανούσια υπεροχή και δεν μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση.

Η Άιντραχτ διανύει εκπληκτική χρονιά με χαρακτηριστικό πως στο Europa League δεν έχει χάσει ακόμα. Από την άλλη, η Ίντερ μπορεί να μην εντυπωσιάζει, παραμένει όμως μια υπολογίσιμη δύναμη και δεν μπορείς να την υποτιμήσεις. Ομάδες μεγάλη ποιότητα, θεωρώ πως η Άιντραχτ έχει τον πρώτο λόγο για την νίκη αλλά η Ίντερ μπορεί να σκοράρει. Επιλογή μου το 1 & GG