2019/03/09 15:45 bet title Home/Over (Result/Total Goals 2.5) @2.400 20/10

Για την 30η αγωνιστική της Premier League η Λέστερ υποδέχεται την Φούλαμ.

Η Λέστερ πήγε στην έδρα της Γουότφορντ με καινούργιο προπονητή στον πάγκο , μετά την απομάκρυνση του Πιέλ, αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο πεντάλεπτο αλλά στην συνέχεια ισορρόπησε το παιχνίδι φτάνοντας στο 75΄στην ισοφάριση. Δεν μπόρεσε όμως να το κρατήσει και στο 90+4΄ δέχθηκε το γκολ της ήττας. Έτσι το ντεμπούτο του Ρότζερς στον πάγκο δεν ξεκίνησε θετικά και αυτή ήταν η έβδομη ήττα της στα τελευταία εννιά ματς και που την έχουν κρατήσει στην μέση της βαθμολογίας. Συγκεκριμένα είναι στην 11η θέση με 35 βαθμούς , στο συν 10 από την ζώνη υποβιβασμού και στο μείον 8 από την 7η θέση που υπό προυποθέσεις μπορεί να δώσει ευρωπαϊκή συμμετοχή. Δύσκολα πάντως θα κινδυνεύσει αλλά και δύσκολα θα πάει για πιο ψηλά.

Η Φούλαμ προέρχεται από μια ακόμα ήττα καθώς την προηγούμενη εβδομάδα ηττήθηκε εντός έδρας από την Τσέλσι με 2-1. Πήγε στο ματς με υπηρεσιακό προπονητή μετά την απόλυση του Ρανιέρι αλλά παρά το γεγονός πως πάλεψε το ματς δεν μπόρεσε να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 20΄, ισοφάρισε στο 27΄αλλά το κράτησε μόλις ελάχιστα λεπτά καθώς έμεινε ξανά πίσω στο σκορ στο 31΄. Στην επανάληψη προσπάθησε αλλά η εμφανής διαφορά ποιότητας δεν της επέτρεψε να δημιουργήσει φάσεις και μοιραία ήρθε η πέμπτη συνεχόμενη ήττα της. Έτσι παρέμεινε στους 17 βαθμούς και στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας , στο μείον 10 από την σωτηρία και αναζητά ένα θαύμα για να παραμείνει στην κατηγορία. Σήμερα έχει, εκτός από από τον πιο δυνατό από την ίδια αντίπαλο , να αντιμετωπίσει και το αρνητικό ρεκόρ που έχει εκτός έδρας καθώς είναι η μοναδική ομάδα στην κατηγορία χωρίς νίκη!

Η Λέστερ έχει σήμερα την ευκαιρία κόντρα σε έναν αδύναμο αντίπαλο να επιστρέψει στις νίκες. Η Φούλαμ εκτός είναι ανύπαρκτη και παρά τις λίγες αναλαμπές βλέπει το μοιραίο του υποβιβασμού να έρχεται. Οι γηπεδούχοι είναι καλύτερη σαν ομάδα και θα φτάσουν στην νίκη σε ένα ματς που περιμένω να έχει και αρκετά γκολ. Θα ποντάρω στο 1 & OVER 2,5