03/10 17:00
Προστέθηκε 2019/03/10 15:32 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @175 10/10 -10.00

Για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ελβετίας η Λουγκάνο θα φιλοξενήσει την Βασιλεία.

Η Λουγκάνο προέρχεται από σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Ζυρίχης. Σπουδαία και από βαθμολογικής πλευράς αλλά και με τον τρόπο που ήρθε καθώς αναγκάστηκε να υπερασπίσει το προβάδισμα από το 30΄με παίχτη λιγότερο. Λίγο πριν το ημίχρονο αναγκάστηκε να μείνει με 10 παίχτες, παρόλα αυτά άντεξε στην επανάληψη στην πίεση των γηπεδούχων και κράτησε το προβάδισμα της ως το τέλος. Με αυτή την νίκη έφτασε τους 26 βαθμούς και πλέον αύξησε την διαφορά της από την επικίνδυνη ζώνη στους 5 βαθμούς αλλά είναι κοντά και στις θέσεις που δίνουν ευρωπαϊκή συμμετοχή. Έτσι σήμερα , με τις διαφορές να είναι μικρές από την επιτυχία και την αποτυχία θέλει τους βαθμούς της νίκης, έχοντας όμως σαν ψεγάδι το γεγονός πως στα τελευταία 5 ματς εντός δεν έχει πάρει κανένα τρίποντο.

Η Βασιλεία παραμένει για δεύτερη συνεχή χρονιά μακριά από τον τίτλο καθώς βλέπει την Γιουνγκ Μπόις να πραγματοποιεί και φέτος εντυπωσιακή σαιζόν να έχει προβάδισμα 19 βαθμών! Έτσι το μόνο που της έχει απομείνει είναι να κρατήσει την δεύτερη θέση, την οποία κατέχει αυτή την στιγμή, ώστε να εξασφαλίσει την συμμετοχή της στο προσεχές Champions League. Στόχος ακόμα πιο εφικτός μετά την νίκη εντός έδρας της προηγούμενης αγωνιστικής κόντρα στην Τουν, βασική ανταγωνίστρια, με 3-1 , ύστερα από πολύ καλή εμφάνιση. Μπήκε δυνατά από την αρχή του ματς και με το προβάδισμα δύο τερμάτων πήγε στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο μέρος δεν είχε πρόβλημα να ελέγχει το ματς , στο 83΄έκανε το 3-0 για να μειώσουν οι φιλοξενούμενοι στο τέλος στο τελικό 3-1.

Η Βασιλεία είναι σε πολύ καλή κατάσταση και τρέχει ένα καλό σερί αήττητο σερί ενώ σκοράρει με μεγάλη ευκολία. Από την άλλη η Λουγκάνο προέρχεται από μεγάλη νίκη και παλεύει όλα τα ματς. Ο τρόπος παιχνιδιού των γηπεδούχων με το πάντα επιθετικό στιλ και η ευκολία με την οποία σκοράρει η Βασιλεία ματς οδηγεί να ποντάρουμε στα πολλά γκολ και στο OVER 3,5