2019/03/11 17:46 bet title Over (Total - Home 1.5) @-139 6/10

Για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος Πολωνίας η Λέχια θα υποδεχτεί την Βίσλα Πλοκ.

Η Λέχια πραγματοποιεί εξαιρετική πορεία και μετά από 24 αγωνιστικές οδηγεί τη κούρσα του πρωταθλήματος 49 βαθμούς. Σε περίπτωση νίκης σήμερα θα αυξήσει την διαφορά από την δεύτερη Λέγκια στους 4 βαθμούς η οποία νίκησε στον δικό της αγώνα το Σάββατο. Ενδεικτικό της πολύς κατάστασης στην οποία βρίσκεται είναι το γεγονός πως κράτησε το αήττητο σερί της σχεδόν 5 μήνες, για να σπάσει την προηγούμενη αγωνιστική στην έδρα της Ζαγκλέμπιε όπου έχασε με 2-1. Πολύ δυνατή στην έδρα της παραμένοντας αήττητη έχοντας σε 12 ματς 9 νίκες και 3 ισοπαλίες.

Η Πλοκ δίνει μάχη για την αποδυγή του υποβιβασμού και μετά από 24 ματς είναι στην προτελευταία θέση με 23 βαθμούς. Την προηγούμενη αγωνιστική επέστρεψε στις νίκες, με την προηγούμενη να ήταν τον Νοέμβριο έχοντας σε αυτό το διάστημα 6 ήττες και 2 ισοπαλίες. Υποδέχτηκε την πολύ φορμαρισμένη Κρακοβία , η οποία είχε 7 νίκες σερί, και σε ένα ματς θρίλερ την νίκησε με 3-2. Προηγήθηκε με 2-0 στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, έμεινε με 10 παίκτες στο 57’, είδε την Κρακόβια να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 71’ αλλά παρά το γεγονός πως βρέθηκε στα τελευταία λεπτά να παίζει ακόμα και με 9 παίχτες κατάφερε με πέναλτι στις καθυστερήσεις να πετύχει μια σπουδαία νίκη. Εκτός έδρας έχει μόλις 2 νίκες, 5 ισοπαλίες και 5 ήττες στις 12 εξόδους της.

Η Λέχια θέλει να βγάλει αντίδραση μετά την ήττα από την προηγούμενη αγωνιστική, ενώ νιώθει και την ανάσα της Λέγκια που έχει μειώσει στον πόντο. Η Πλοκ από την άλλη εκτός έδρας δύσκολα τα καταφέρνει και σήμερα δεν θα έχει εύκολο έργο. Περιμένω μια άνετη νίκη για τους γηπεδούχους και θα ποντάρω στο να σκοράρουν τουλάχιστον 2 φορές.